Fr  צור קשר – Whatsapp  – 072-3304932

מידע נרחב על ניתוחי פנים

כיצד נוצרים הקמטים ורפיון העור פנים ובצוואר?

הגיל והאקלים משפיעים על עור  הפנים ואינם מטיבים אתו, עם הזמן והשנים העור מאבד מגמישותו ונהיה רפוי. רפיון העור גורם להופעת קמטים וקמטוטים, שכבר לא ניתן להתגבר עליהם באמצעות תכשירי טיפוח ואיפור.

גורמים תורשתיים, חשיפה לשמש, עישון, תזונה לקויה, לחץ נפשי, חוסר שינה ועוד גורמים בריאותיים וסביבתיים עשויים לגרום גם לעור של אישה צעירה להיות רפוי וחסר ברק גם אם אנחנו מרגישים צעירים ומלאי מרץ, המראה שלנו משדר כובד ועייפות. ככל שאנו מתבגרים, מתחיל אצלנו תהליך של ירידה באיכות העור ורפיון של הרקמות סביב העיניים, בלחיים, בקו הלסת, סביב הפה ובצוואר.

אצל אנשים רבים, הבעיות האסתטיות בפנים מופיעות בעיקר בשל הזדקנות העור או בשל נטייה  גנטית. כמו כל חומר בטבע, גם גופנו ועורנו עוברים עם הזמן שינויים שכיום אפשר לטפל בהם אך עדיין לא ניתן למנוע את התהליכים הטבעיים שגורמים לשינויים אלה. עם הזמן, שכבת העור העליונה, האפידרמיס, נחלשת ונעשית דקה יותר. לחצו מידע נרחב על מתיחת פנים

כתוצאה מכך, מתרחשת צניחת עור, מעבר רקמות שומן לאזורי עור שונים וכן ירידה ברמות של הקולגן והאלסטין שהינם מרכיבים המספקים לעור גמישות ורכות.
בנוסף לתהליך בלתי נמנע זה.

מה כוללים ניתוחי הפנים והצוואר

ניתוחי פנים וצוואר נערכים על ידי פלסטיקאי מומחה וכוללים ניתוחים בפנים לרבות: מתיחת פנים והרמת פנים, ניתוח מתיחת צוואר, ניתוח להרמת העפעפיים העליונות, ניתוח להרמת העפעפיים התחתונות, ניתוח לאוזניים וניתוחי אף.

ניתוחי פנים כוללים בתוכם סוגים שונים של ניתוחים, וזמן ההחלמה הממוצע משתנה לפי סוג הניתוח. כך לדוגמה, זמן ההחלמה מניתוח הרמת גבות או הרמת עפעפיים יהיה קצר יותר מתקופת ההחלמה שנדרשת אחרי ניתוח מתיחת פנים וצוואר.

גם התגובה לכל ניתוח ספציפי וזמן ההחלמה ממנו משתנים בין מטופלת אחת לאחרת בהתאם לגיל, מצב הפנים, סוג העור וכיוצא בזה.

תמונות ניתוחי פנים

יעוץ רפואי  לקראת ניתוח פנים במראה טבעי

ניתוחי פנים וצוואר, לרבות הרמת עפעפיים, הרמת גבות, הצמדת אוזניים, ניתוח אף הם ניתוחים המיועדים לשפר את מראה הפנים ולתקן את ההשפעות המזיקות  של הנתונים המשפחתיים הגיל, קרינת השמש והעישון על הרקמות העמוקות של הפנים.

ד”ר אבנר בן שושן במסגרת התמחותו בתחום המיקרו כירורגיה וכירורגיה של הפנים והצוואר, הנחשב לאחד המומחים המובילים בתחום ניתוחי הפנים והצוואר ברפואה האסתטית המודרנית.

רבים המתעניינים בניתוח פנים וצוואר מביעים לעיתים חשש מפני מראה פנים לא טבעי, מתוח מדי ובובתי. הקפדה על מומחיות ושימוש בשיטות החדשניות ביותר בתחום ניתוחי הפנים, ביצוע הליך יעוץ מקדים לרבות בדיקה רפואית מדוקדקת, ביצוע ניתוח מקצועי ועדין מאוד והתאמתו לסוג רקמת עור הפנים ולקנטורים הטבעיים של כל מטופל מונעת תופעה זו.

רמת שביעות הרצון של המנותחים מתוצאות הניתוח שמבצע ד”ר אבנר בן שושן גבוה מאוד.

מה הן הכנות הרפואית לפני ניתוח פנים?

לקראת ניתוח מתיחת פנים יש לבצע הכנה מתאימה על מנת שהניתוח יעבור בצורה הבטוחה והמוצלחת ביותר וכך גם ההתאוששות וההחלמה ממנו.

לצורך ההכנה לניתוח יש להקפיד על הצעדים הבאים: הפסקת עישון – ההכנה לניתוח מחייבת הפסקת עישון בחודש שקודם לניתוח וגם חודש לאחר מכן. 
העישון פוגע בזרימת הדם התקינה, עלול לגרום לסיבוכים ולהאט את הריפוי וההחלמה מהניתוח.

ביצוע בצוע בדיקות רפואיות  – בדומה לכל ניתוח אחר, גם לפני ניתוח פנים יש לבצע בדיקות דם, צילום חזה, אק”ג, ובדיקות אחרות שד”ר אבנר בן שושן הכירורג הפלסטי ימצא לנכון להורות על ביצוען.

יש להימנע מנטילת תוספי מזון ותרופות שפוגעות בקרישה בהתאם להנחיית הרופא. בערב שלפני הניתוח מריחת קרם לילה (במידה והניתוח כולל גם קילוף)  ורחצה בסבון מיוחד  לפרק זמן כפי שיונחה על ידי הרופא.

יש לחפוף את השיער להימנע ממריחת קרם או איפור על הפנים. ביום הניתוח – יש להיות  בצום לפי הנחיית ד”ר בן שושן אבנר הכירורג הפלסטי, להסיר תכשיטים ולדאוג למלווה לניתוח פנים וצוואר.

ניתוח מתיחה והרמת פנים

במצבים של רפיון בפנים, בלסתות העור ורפיון של הרקמות סביב העיניים, בלחיים, בקו הלסת, סביב הפה ובצוואר, הפתרון הוא מתיחת פנים. מדובר במתיחת עור שמעניקה לפנים מראה טבעי ורענן. ניתוח הרמת מתיחת פנים, כולל בתוכו  הדגשת קו הלסת, את הידוק עור הצוואר, העלמת קמטים בצדי הפה ומילוי אזור עצמות הלחיים בנפח, הרמת עפעפיים וגבות. ניתוח מתיחה והרמת פנים  אורך כשלוש שעות וההחלמה ממנו לוקחת כשבועיים. בניתוח  למתיחת הפנים, אפשר להפחית  מספר שנים ממראה הפנים, תוך שמירה על מראה טבעי.

ניתוחי פנים יכולים לתקן ולגרום לנו להיראות בדיוק כמו שאנחנו מרגישים! ניתוח פנים בשיטת ד”ר אבנר בן שושן מספק התאמה מושלמת למבנה הפנים ומעניק לפנים מראה טבעי ולא משאיר סימנים המעידים על התערבותו של כירורג פלסטי

כיצד נערכת תקופת החלמה לאחר ניתוח פנים?

במקרה של ניתוח מתיחת פנים וצוואר, נדרשת תקופת החלמה ומנוחה לפחות לשבועיים, כאשר מומלץ לחזור לפעילות גופנית ספורטיבית רק לאחר 4 שבועות. בשבוע הראשון לאחר הניתוח, המטופלים עלולים לחוש אי נוחות, נפיחות, סימנים כחולים כתוצאה משטפי דם ולפעמים גם כאבים. במהלך השבועיים הראשונים שמוקדשים להחלמה, צריך להגיע לביקורת אצל המנתח הפלסטי ולאחר מכן מומלץ להישאר במעקב במשך מספר חודשים.

ניתוחי פנים להרמת עפעפיים

עפעפיים כבדים ונפולים מעניקים לפנים מראה עייף, עצוב ומבוגר. עפעפיים נפולים יכולים להוות אף בעיה בריאותית ולא רק אסתטית. מבחינה רפואית, עפעפיים נפולים עשויים להקשות על הראיה, להגביל ולהסתיר את שדה הראיה.

עודפי עור המצויים על העפעף העליון עשויים לגרום לעיניים מצומצמות לקושי בפתיחת העין לכובד הנוצר על העפעף.

מבחינה אסתטית, במצבים של עפעפיים עליונים נפולים מראה העין מצומצם וקטן  והפרופורציה בפנים משתנה, על העין יש כפלי עור ובמצבים של עפעפיים תחתונים נפולים מתחת לעיניים יש שקיות של עור עודף ונפוח.

כל אלה ניתנים לפתרון על ידי ניתוח להרמת עפעפיים מדובר בניתוח לא מסובך שמסוגל מיד לשנות את הבעת הפנים. במקום פנים עייפות, מבוגרות ועצובות מתקבל מראה צעיר, חיוני ורענן, כשהחיוך תופס לא רק את הפה, אלא ניכר גם במבט, שכבר לא מוסתר יותר מאחורי עפעפיים כבדים ונפולים.

ניתוחי פנים להרמת גבות

עם העלייה בגיל נערכת צניחה ושקיעה של הגבות, בדומה לעפעפיים נפולים, גורמת למראה עייף ועצוב. לעיתים מבנה הגבות גורם לפנים להיראות דואגות או עייפות. הרמת גבות משנה את הבעת הפנים ואת המסר שבן אדם מעביר לאנשים.

נוסף על כך  ניתוח להרמת גבות מעלים קמטים באזור העיניים, משפר את מצב קמטי הבעיה במצח וגורם לפנים להיראות צעירות יותר ולגבות להראות מעוצבות ומאפשרות לעיניים להיפתח.

מדובר בניתוח לא מסובך שאורך כשעה ומשפיע בצורה ניכרת על הבעת הפנים ומראה עור הפנים. הרמת גבות נפולות מסוגלת “למחוק” גיל, דאגה ועייפות מהפנים, ולהשאיר אותן צעירות ורעננות.

ניתוח הרמת גבות פעמים רבות נערך יחד עם ניתוח פנים כללי או עם ניתוח להרמת העפעפיים העליונים. מדובר בניתוח פשוט האורך עד 1 שעה הנערך על ידי מנתח פלסטי מומחה להרמת גבות והרמת עפעפיים.

המטופלים  משוחררים ביום הניתוח, לאחר מספר שעות הביתה. ההחלמה מניתוח הרמת גבות מהירה  מאוד וניתן לחזור לשגרה יום לאחר הניתוח

ניתוחי פנים להצמדת האוזניים

כ-5% מהאוכלוסייה סובלים ממבנה אוזניים בולטות ולא סימטריות. מדובר בתופעה שעוברת בתורשה ונעוצה במבנה הגנטי של האפרכסת. האפרכסת מורכבת ממספר קווי מתאר בסיסיים של הסחוסים הבונים את מבנה האוזן. כאשר קיים מחסור בקווי השלד הסחוסיים של האפרכסת, ישנה התרחקות מהקרקפת וכתוצאה מכך נוצר המראה השונה של האוזניים. אוזניים בולטות או א-סימטריות מהוות בעיה אסתטית שגורמת לחוסר ביטחון, דימוי עצמי נמוך ובושה. זאת בעיקר בקרב ילדים שסופגים מהסביבה הערות מעליבות על מראה האוזניים. על כל אלה ניתן להתגבר בעזרת ניתוח להצמדת אוזניים המהווה פתרון מיטבי לבעיה. ניתוח להצמדת אוזניים הוא ניתוח פשוט יחסית, שניתן ומומלץ לבצע אותו מגיל 6 ומעלה. ככל שהניתוח יבוצע מוקדם יותר, כך הדבר ימנע מהילד עוגמת נפש והצקות מצד חברה הסובבת אותו. חשוב לציין כי ניתוח הצמדת אוזניים נעשה אך ורק מסיבות אסתטיות ואין לו כל השפעה על השמיעה של המטופל. ד”ר אבנר בן שושן, מומחה בכירורגיה פלסטית ובמיקרו כירורגיה ביצע במהלך השנים ניתוחים רבים של הצמדת אוזניים לילדים ומבוגרים בהצלחה רבה. 

ניתוחי פנים לגברים

מאז הומצאו הניתוחים הפלסטיים בכלל וניתוחי הפנים בפרט, נדמה היה כי מדובר בתחום נשי בלבד. כיום, תפיסה זו הולכת ומשתנה, כשיותר ויותר גברים מקפידים על המראה החיצוני שלהם, משתמשים בתכשירים קוסמטיים, עוברים טיפולי פנים ונכונים גם לעבור ניתוחים פלסטיים בפנים.

בהתאם לכך, ענף הרפואה האסתטית החל להתאים את עצמו גם לגברים ולפתח טכניקות במיוחד עבורם. מכיוון שגברים רבים לא הקפידו בצעירותם על שגרת טיפוח בדומה לנשים, אצל רבים מהם ניכרים סימני הגיל בצורה משמעותית יותר.

בהתאם לכך, הולכת ועולה הפופולריות של ניתוחי פנים בקרב גברים המעוניינים לחוות אנטי אייג’ינג ולהתחדש במראה רענן ומתוח יותר.

האם ניתן לערוך ניתוח פנים להרמת עפעפיים תחתונות בלבד?

ניתוח פנים להרמת עפעפיים תחתונות נעשה בדרך כלל יחד עם ניתוחי פנים להרמת עפעפיים עליונות אך בהחלט יכול להיעשות גם בנפרד.

ככל שמתבגרים הרקמות הפנימיות של העור הופכות להיות רפויות ונפולות יותר, נוצר עודף עור המתבטא בקמטים מוגברים או בלט שומני. אנשים בגיל זה נראים עם שקיות או שקעים מתחת לעיניים.

הפגיעה בעפעפיים התחתונות היא בעיקרה אסתטית, אך יכולה לגרום גם לבעיות רפואיות כגון פגיעה בשדה הראייה והתפתחות דלקות עיניים חוזרות.

האם ניתוחי פנים כוללים גם ניתוחי מתיחת צוואר?

ניתוחי פנים וצוואר יכולים לתקן צוואר רפוי עם עודפי שומן ולהצעיר משמעותית את המראה. בתהליך ההתבגרות עור הצוואר של כולנו, נעשה רפוי עם עודפי שומן וקמטים, הסנטר נעשה כפול מבצבצת פימה, קו הלסת צונח, הזווית של הסנטר והצוואר מטשטשים.

כאשר אצל גברים בנוסף הגרוגרת עשויה להיות רפויה. התרופפות הצוואר לא פעם מקדימה את נפילת הפנים ועל כן ניתוחי פנים וצוואר כול כך משמעותיים לאסתטיקה הכללית.

בניתוח מתיחת צוואר, מותחים את עור הצוואר והתת עור שמתחת, במטרה להשיג מראה צעיר יותר בקרב נשים וגברים. הניתוח מבוצע בדרך כלל יחד עם ניתוח מתיחת הפנים.

ד”ר אבנר בן שושן מנתח פלסטי בכיר, מומחה בתחום ניתוחי פנים

מומחה בכירורגיה פלסטית ומיקרו-כירורגיה, של ניתוחי פנים התחום כולל מתיחת עור הפנים, והצוואר, הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים, הרמת גבות וצבר ניסיון רב בתיקון בעיות אסתטיות באוזניים וביצע בהצלחה ניתוחים רבים להצמדת האוזניים.

ד”ר אבנר בן שושן כירורג פלסטי מומחה בניתוחים פלסטיים בפנים בעל שם בארץ ובעולם, ערך אלפי ניתוחים פנים  מוצלחים.

לד”ר בן שושן קליניקה בתל אביב- רמת אביב, רעננה ואשדוד. עורך ניתוחים בשיטות מתקדמות עם המכשור הרפואי המתקדם ביותר.

ד”ר בן שושן אבנר ממשיך ללמוד ולהשתלם כל הזמן בכנסים בחול ובארץ בתחום הניתוחים הפלסטיים לפנים, מתח פלסטי מקצועי המעניק למטופלות, שרות אדיב ויחס אישי.

לחצו לעמוד ראשי של ניתוח מתיחת פנים

Call Now Buttonהתקשר עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן