Fr  צור קשר – Whatsapp  – 072-3304932

ניתוחי פנים

נשים וגברים רבים חולמים לשדרג את  מראה הפנים, לבלום את ההזדקנות של עור הפנים, לשנות, להתחדש. הגיל מייצר שינויים אסתטיים  שנוצרים עם ההתקדמות בשנים. עישון ותזונה לא מאוזנת – מהווים גורמי סיכון משפיעים על עור הפנים. העור בפנים וסביב העיניים מזדקן ונעשה רפוי, והתוצאה היא מראה עייף, כבד ומבוגר.

מגוון ניתוחים פלסטיים לעיצוב הפנים והגוף מבוצעים על ידי ד”ר אבנר בן שושן, מנתח פלסטי בכיר המומחה לכירורגיה כללית, כירורגיה פלסטית משחזרת ואסתטית ומיקרו כירורגיה. בפגישה עם ד”ר אבנר בן שושן, הרופא והמטופלים דנים  של המטופל מהתוצאות של הניתוח הפלסטי ומוסבר תהליך הטיפול הקשור בניתוח. לפני הניתוח ניתן המידע על הסיכונים האפשריים כתוצאה מהניתוח ומידע מפורט אודות תהליך ההחלמה.

הודות לאלפי ניתוחים שבוצעו בהצלחה, נחשב כיום ד”ר בן שושן אבנר לפלסטיקאי מומחה בעל שם בישראל ובצרפת.

ניתוחים פלסטיים – היתרונות מורגשים בכל המישורים

תחום הניתוחים הפלסטיים הפך זה מכבר לתחום מקובל ומבוקש על ידי נשים וגברים כאחד, בכל הגילאים ומכל שכבות האוכלוסייה. פופולריות של ניתוחים פלסטיים שהולכת וגדלה בשנים האחרונות, נובעת מההשפעה החיובית העצומה של תוצאותיהם, הניכרת בכל תחומי החיים של האדם. היתרון המשמעותי שמוביל אנשים רבים לביצוע ניתוחים פלסטיים הוא ללא ספק שיפור המראה. כך לדוגמה, אישה שמבצעת ניתוח מתיחת בטן לאחר שהלידות פגעו במראה האסתטי של בטנה והפכו אותה למקומטת או רופפת, אישה אחרת שמעוניינת בהגדלת חזה כדי לקבל מראה גוף נשי יותר, ילד עם אוזניים בולטות שסובל מהצקות והעלבות של החברה ועובר ניתוח להצמדת אוזניים שפותר את הבעיה  וכיו”ב.

האפקט של ניתוח פלסטי עם זאת אינו מסתכם רק באף יפה יותר, חזה זקוף יותר, בטן שטוחה או פנים צעירות יותר, אלא גם בהגדלת הביטחון העצמי ובשיפור הדימוי העצמי. ניתוח פלסטי מוצלח, שמשתקף במראה יפה וטבעי, נותן את אותותיו גם במישור הרגשי ובכל שפת הגוף, ומכאן הוא משפיע גם על כל התנהלות האדם, העצמתו והצלחתו בחיים. בנוסף, ישנם מקרים בהם ניתוחים פלסטיים תורמים לשיפור הבריאות. כך לדוגמה, ניתוח להקטנת חזה עשוי להקל משמעותית על אישה בעלת חזה גדול שסובלת כתוצאה מכך מכאבי גב וכתפיים ובעיות ביציבה, ניתוח פלסטי באף שתורם גם להפחתת דלקות בסינוסים ועוד.

למי מיועדים הניתוחים הפלסטיים?

ניתוחים פלסטיים הנעשים לצורך אסתטי מיועדים לכל אישה וגבר המעוניינים בשיפור כלשהו במראה החיצוני של פניהם או גופם. כאמור, אנשים רבים סובלים מחוסר ביטחון ומדימוי עצמי נמוך כתוצאה מחוסר שביעות רצונם מפרט אחד או יותר במראה החיצוני שלהם. הצורך בניתוח פלסטי אינו נובע בהכרח מטעמים אובייקטיביים או רפואיים אלא בעיקר מהצורך הסובייקטיבי של האדם. בין אם מדובר בחזה קטן, אף גדול, בטן נפולה או קמטים בפנים – יש כאלה שחיים עם העניין בשלום, ויש כאלה הרואים בכך פגם ומכשלה שמשפיעים על כל התנהלותם ותחושותיהם.  לפיכך, ניתוח פלסטי מיועד לכל מי שמעוניין בביצועו ואשר בריאותו מאפשרת זאת.

ניתוחים פלסטיים לעיצוב הגוף

ניתוחים פלסטיים לעיצוב הגוף מיועדים למטופלים שאינם מרוצים ממראה גופם. לנשים לאחר הריונות מרובים. ללקוחות שהפחיתו קילוגרמים רבים כתוצאה משינוי תזונתי או ניתוח לקיצור קיבה ולאחר מכן נותרו על גופם עודפי שומן ועור המקשים עליהם לתפקד או היוצרים הרגשה אסתטית לא נוחה ועוד. בין הניתוחים הפלסטיים העיקריים לעיצוב הגוף נמנים:

ניתוחים פלסטיים לפנים

ישנם מגוון רחב של ניתוחים פלסטיים, שיעזרו לפנים שלנו להיראות נפלא. ניתוחים פלסטיים לפנים ולצוואר מיועדים לשפר את מראה הפנים על ידי תיקון ההשפעות המזיקות של קרינת השמש, הגיל, נטייה גנטית והשפעות נוספות על הרקמות העמוקות של הפנים. הקפדה על הליך ניתוח מקצועי ועדין והתאמתו לרקמת העור והקנטורים הטבעיים של המטופל/ת מונעת תופעה של מראה פנים שאינו טבעי, מתוח ובובתי מדי. ניתוחים פלסטיים לפנים כוללים ניתוחים למתיחת עור הפנים, ניתוחים פלסטיים להרמת העפעפיים, ניתוחים פלסטיים להרמת הגבות, ניתוחים פלסטיים לאוזניים ועוד.

ניתוחים פלסטיים לעיצוב החזה

המראה והמבנה של החזה הנשי הוא מרכיב חשוב בהרגשה היומיומית ובדימוי העצמי של האישה. לפעמים הסיבה היא מפני שמלכתחילה החזה היה גדול מדי או קטן מדי ולפעמים הסיבה היא שהחזה שינה את צורתו היפה בעקבות הריונות, הנקות, או שינוי במשקל. כיום תחום הכירורגיה הפלסטית מאפשר לאישה לקבל את עיצוב החזה המתאים לה. ניתוחי חזה כוללים מגוון סוגים של ניתוחים כגון. ניתוחים פלסטיים להגדלת חזה, ניתוחי הקטנת חזה וניתוחים פלסטיים להרמת חזה.

ניתוחים פלסטיים להרמת גבות

בשנים האחרונות ישנה התייחסות רבה למראה גבות הפנים כחלק חשוב מהאסתטיקה של הפנים. כיום כבר מבינים שלגבות יש תפקיד מאוד חשוב בהבעת הפנים שלנו ויצירת מסגרת לעיניים. כאשר מבנה הגבות אינו מחמיא לפנים, כאשר הגבות צונחות עם הזמן ונראות שקועות ונפולות, הדבר משפיע על כל מראה הפנים. הפנים נראות עייפות, מבוגרות ובעלות מראה כועס. הניתוחים פלסטיים להרמת גבות, מצד אחד נחשבים לפשוטים יחסית, ומצד שני משיגים בעזרתם תוצאות מעולות. במהלך הניתוח, המנתח הפלסטי . מדובר בניתוח קל יחסית, במהלכו המנתח מקצר את השריר בין הגבה לרקה מסיר עודפים של עור מסביב לגבה ומרים את הגבות לגובה הרצוי בהתאם לתכנון שנעשה מראש עם המטופלת. ניתוח הרמת גבות משפר בצורה משמעותית את הבעת הפנים מבלי לפגוע במראה הטבעי, גורם לעיניים להיראות פתוחות יותר, מסייע להעלמה וטשטוש של קמטים באזור העיניים והמצח, ומעניק לפנים מראה רענן, חי וצעיר יותר.

ניתוחים אסתטיים לגברים

בנוסף למגוון הרחב של ניתוחים פלסטיים, ניתוח הקטנת חזה לגברים- גניקומסטיה Gynecomastia –  המכונה שד נשי. הניתוח נועד למקרה שבו נוצרה התפתחות חריגה של רקמת שד אצל גברים. התפתחות זו גורמת לגדילת חזה לא אסתטי ולא פרופורציונלי לשאר חלקי הגוף של הגבר. מטרת הניתוח היא ליצור חזה אסתטי ושטוח. ההחלמה לאחר הניתוח היא יחסית מהירה.

ניתוחים פלסטיים לפיסול האף

מטרת הניתוח הפלסטי לפיסול האף היא ליצור שינוי אסתטי של האף ולשינוי בפרופורציה בין האף לשאר חלקי הפנים, לכן ניתוחי אף נחשבים לפיסול בתחום הרפואה הפלסטית. ד”ר בן שושן הנו מנתח פלסטי בעל ניסיון רב ומומחיותו בתחום מגבירה את אחוזי ההצלחה של הניתוח. בפגישת הייעוץ יש התייחסות למראה האף שיתקבל לאחר הניתוח. נערך תיאום ציפיות בין המטופל/ת לרופא שהוא דבר הכרחי בניתוח אף. ד”ר בן שושן אבנר מתייחס לפרמטרים השונים שישפיעו על ניתוח האף, כמו, מבנה האף, סוג עור הפנים והצורך בהתאמה של האף לשאר חלקי הפנים, המצח, הסנטר והמרחק בין השפה העליונה לשורש האף.בהתאם לפרמטרים אלו יוחלט על סוג הניתוח והתוצאה שתתקבל.​

ניתוחים פלסטיים לעיצוב הבטן

נועדו לעיצוב מראה הבטן והפיכתה לחלקה ושטוחה על ידי סילוק עודפי עור ושומן. ניתוחי שאיבת שומן – מתאימים לעיצוב אזורי גוף שאינם מתיישבים בהרמוניה עם שאר הגוף. ניתוחים פלסטיים לעיצוב ומתיחת הירכיים – מסייעים להיפרד מעודפי עור ושומן מיותרים המרוכזים באזור הירכיים (לעיתים כתוצאה מירידה גדולה במשקל) ולהדק את העור ליצירת מראה מתוח.

ניתוחים פלסטיים לעיצוב זרועות

מיועדים להסרת החלקים המדולדלים “שנופלים” מהזרועות. ניתוחים לעיצוב הישבן, הפכו  לניתוחים מבוקשים במיוחד בשנים האחרונות על ידי נשים המעוניינות בישבן ברזילאי, עגול, סקסי ומוצק.

החלמה מניתוח פלסטי לעיצוב הגוף

קיימים מגוון של ניתוחים פלסטיים המיועדים לעיצוב וחיטוב הגוף. בהתאם לכך, כל ניתוח כרוך בתהליך החלמה שונה על פי סוגו וכן בהתייחס לאדם הספציפי העובר אותו. עם זאת, אין ספק כי ההתקדמות הרפואית, המדעית והטכנולוגית תורמת גם לטכניקות ניתוחיות מתקדמות. כל זאת משפיע על תהליך ההחלמה בניתוחים לעיצוב הגוף והופכת את ההחלמה למהירה יותר והרבה פחות  מורכבת מאשר בעבר. הדבר נובע ישירות מכך שהניתוחים עצמם מבוצעים בתנאים נוחים יותר. כך למשל, חלק מהניתוחים  הפלסטיים לעיצוב הגוף נעשים תחת הרדמה חלקית ובהתאם לכך ההתאוששות מהם מהירה ולרוב אפילו לא נדרש אשפוז. מאידך, ישנם ניתוחים פלסטיים מורכבים יותר שדורשים אשפוז והשגחה בבית החולים. כל מטופל ומטופלת שעוברים ניתוח לעיצוב הגוף אצל ד”ר בן שושן אבנר, זוכים ליחס אישי והסבר מפורט. ההסבר כולל התייחסות לתקופת ההחלמה – מהו זמן ההחלמה הצפוי, איך צריך להתנהל במהלכו, איזה תרופות יש ליטול, מתי צריך להגיע למעקב אצל הרופא, מתי אפשר לשוב לעבודה, מתי אפשר לחזור לפעילות ספורטיבית ועוד.

מאיזה גיל אפשר לעשות ניתוח חזה והאם יש גיל מומלץ?

התשובה הנה שאין גיל מומלץ לניתוחי חזה, אך יש גיל שממנו אפשר להתחיל. מבחינת המוכנות הפיזית של הגוף, נערות בריאות מגיל 17 כבר יכולות לעבור ניתוח פלסטי בחזה, מכיוון שמדובר בגיל שבו השד גיבש את המבנה שלו. עם זאת, מעבר למוכנות הפיזית יש לבחון גם את המוכנות הנפשית של המטופלת. צריך לבדוק מה המניע שלה לביצוע ניתוח החזה, מדוע היא מעוניינת בשינוי ובניתוח חזה, האם היא מתאימה לניתוח חזה בשלב זה של חייה, והאם היא מודעת למשמעותו ולהשלכותיו. תפקידו של הרופא הכירורג האסתטי אינו רק לנתח את החזה אלא בראש ובראשונה לנתח את המצב והנתונים מכל ההיבטים. אם הנערה/האישה עברה את גיל 17 והיא מוכנה לניתוח חזה מבחינה פיזית ורגשית – זהו הגיל וזהו הרגע המומלץ.

האם ניתן לקבל מראה צעיר וטבעי אחרי ניתוח פנים?

הרעיון של ניתוח פלסטי לפנים הוא שיפור של מראה הפנים בהתאמה לגיל – רק כך יתקבל מראה טבעי, שממילא גם יעלים חלק מסימני ההתבגרות של העור. עם זאת , חשוב להבין כי אין שום דרך, גם לא על ידי ניתוח או הזרקה, להפוך פנים של גבר או אישה בני 70 לפנים של נער או נערה בני 18 – זה לבטח לא ייראה טבעי.  מאידך, אפשר בהחלט לקבל מראה טבעי וצעיר יותר אחרי ניתוח הפנים אם הוא יבוצע בצורה מוצלחת. לשם כך, יש לבחון היטב איזה שינויים חלו עם הזמן בפנים ספציפיות, ובמסגרת הניתוח להשיב להן חלק מהמראה המקורי שלהן. כל הפרזה או הגזמה בשינוי עלולה ליצור מראה בלתי טבעי, לכן מנתח מנוסה יעשה כל שניתן על מנת לספק את רצון המטופל ולהשיב לפנים את החיות והחיוניות – בצורה העדינה והטבעית ביותר.

האם ניתן להפוך כל אף לאף סולד?

ראשית, התשובה היא כן, שכן בניתוח פלסטי לפיסול האף, הרופא יכול לעצב את צורת האף לכל תוצאה רצויה. עם זאת, השאלה החשובה יותר היא: האם זה נכון להפוך כל אף לאף סולד? אף סולד מהווה אמנם משאת נפש של אנשים רבים, שכן הוא מסמל אידיאל יופי, אך לא מן ההכרח שהוא מתאים לכל פנים. המטרה של ניתוח פלסטי לפיסול האף הינה להתאים את האף החדש לפנים בצורה שישתלב בהן באופן הטבעי וההרמוני ביותר. אף סולד יכול להיות יפה בפני עצמו, אך אם אינו מתאים לפנים, התוצאה הסופית לא תהיה יפה. לפיכך, בפגישה המקדימה עם הרופא, יינתן ייעוץ שייגע גם בסוגיה זו. אם ד”ר בן שושן סבור שאף סולד לא יתאים לפני המטופל או המטופלת המעוניינים בו, הוא יבהיר את הסוגייה ויציג את האלטרנטיבות המיטביות.

ד”ר אבנר בן שושן אבנר כירורג פלסטי ישמח לטפל גם בך באופן מעמיק ויסודי – החל מהבנת הצורך, דרך התכנון והטיפולים הנדרשים ועד לליווי המקצועי לאורך כל תקופת ההחלמה. הנך מוזמן/ת ליצור עמנו קשר לתאום פגישה לקבלת חוות דעת מקצועית והמלצה לגבי אופן הטיפול האופטימאלי המתאים לך.

מגוון ניתוחי פנים

ההתפתחות של הרפואה האסתטית מאפשרת היום גם לאנשים שלא מרוצים מהמראה שלהם להתחיל להביט במראה ולחייך. לא כולנו נולדים עם פנים מושלמות, וגם הזמן לא מיטיב עם המראה שלנו, אבל הטכנולוגיות המתקדמות והרופאים המיומנים מאפשרים לטשטש ולהסתיר חסרונות רבים, לשדרג את היופי הטבעי ולחזק את הביטחון העצמי. ישנו מגוון רחב של טיפולים שיעזרו לפנים שלנו להיראות נפלא.

ניתוח מתיחת עור הפנים

הגיל והאקלים לא מיטיבים עם עור הפנים. עם הזמן העור מאבד מגמישותו, נהיה רפוי. רפיון העור גורם להופעת קמטים וקמטוטים, וכבר לא ניתן להתגבר עליהם באמצעות תכשירי טיפוח ואיפור. גורמים תורשתיים, חשיפה לשמש, עישון, תזונה לקויה ועוד גורמים בריאותיים וסביבתיים עשויים לגרום גם לעור של אישה צעירה להיות רפוי וחסר ברק. הפתרון במקרה הזה הוא מתיחת פנים בשיטה של ד”ר אבנר בן שושן. מדובר במתיחת עור שמעניקה לפנים מראה טבעי ורענן. התאמה מושלמת למבנה הפנים מעניקה לפנים מראה טבעי ולא משאירה סימנים להתערבותו של כירורג פלסטי.

תקופת ההחלמה לאחר ניתוחי פנים

ניתוחי פנים כוללים בתוכם סוגים שונים של ניתוחים, וזמן ההחלמה הממוצע משתנה לפי סוג הניתוח. כך לדוגמה, זמן ההחלמה מניתוח הרמת גבות או הרמת עפעפיים יהיה קצר יותר מתקופת ההחלמה שנדרשת אחרי ניתוח מתיחת פנים וצוואר. גם התגובה לכל ניתוח ספציפי וזמן ההחלמה ממנו משתנים בין מטופלת אחת לאחרת בהתאם לגיל, מצב הפנים, סוג העור וכיו”ב.

במקרה של ניתוח מתיחת פנים וצוואר, נדרשת תקופת החלמה ומנוחה לפחות לשבועיים, כאשר מומלץ לחזור לפעילות גופנית ספורטיבית רק לאחר 4 שבועות. בשבוע הראשון לאחר הניתוח, המטופלת עלולה לחוש אי נוחות, נפיחות, סימנים כחולים כתוצאה משטפי דם ולפעמים גם כאבים. במהלך השבועיים הראשונים שמוקדשים להחלמה, צריך להגיע לביקורת אצל המנתח הפלסטי, ולאחר מכן מומלץ להישאר במעקב במשך מספר חודשים.

ניתוחי פנים להרמת עפעפיים

עפעפיים כבדים ונפולים מעניקים לפנים מראה עייף, עצוב ומבוגר. עפעפיים נפולים יכולים להוות אף בעיה בריאותית ולא רק אסתטית, ולהקשות על הראיה, להגביל את שדה הראיה. כל אלה ניתנים לפתרון ע”י ניתוח להרמת עפעפיים. מדובר בניתוח לא מסובך שמסוגל מיד לשנות את הבעת הפנים. במקום פנים עייפות, מבוגרות ועצובות מתקבל מראה צעיר, חיוני ורענן, כשהחיוך תופס לא רק את הפה, אלא ניכר גם במבט, שכבר לא מוסתר יותר מאחורי עפעפיים כבדים ונפולים.

ניתוחי פנים להרמת גבות

צניחה או שקיעה של הגבות, בדומה לעפעפיים נפולים, גורמת למראה עייף ועצוב. לעיתים מבנה הגבות גורם לפנים להיראות דואגות או עייפות. הרמת גבות משנה את הבעת הפנים ואת המסר שבן אדם מעביר לאנשים. נוסף על כך הרמת גבות מעלימה קמטים באזור העיניים, משפרת את מצב קמטי הבעיה במצח וגורמת לפנים להיראות צעירות יותר. מדובר בניתוח לא מסובך שאורך כשעה ומשפיע בצורה ניכרת על הבעת הפנים ומראה עור הפנים. הרמת גבות נפולות מסוגלת “למחוק” גיל, דאגה ועייפות מהפנים, ולהשאיר אותן צעירות ורעננות.

ניתוחי פנים – הצמדת אוזניים

אוזניים בולטות או לא סימטריות פוגעות מאוד בתחושת הביטחון העצמי. ניתוח פשוט יחסית מסוגל לשנות את חייו של כל בן אדם שחש שנים בושה וחוסר ביטחון בגלל מראה לא אסתטי של האוזניים. כשמדובר בילד צעיר, הניתוח חשוב עוד יותר, וניתן לעשות אותו החל מגיל 6.

ניתוחי פנים לגברים

מאז הומצאו הניתוחים הפלסטיים בכלל וניתוחי הפנים בפרט, נדמה היה כי מדובר בתחום נשי בלבד. כיום, תפיסה זו הולכת ומשתנה, כשיותר ויותר גברים מקפידים על המראה החיצוני שלהם, משתמשים בתכשירים קוסמטיים, עוברים טיפולי פנים, ונכונים גם לעבור ניתוחים פלסטיים בפנים. בהתאם לכך, ענף הרפואה האסתטית החל להתאים את עצמו גם לגברים, ולפתח טכניקות במיוחד עבורם. מכיוון שגברים רבים לא הקפידו בצעירותם על שגרת טיפוח בדומה לנשים, אצל רבים מהם ניכרים סימני הגיל בצורה משמעותית יותר. בהתאם לכך, הולכת ועולה הפופולריות של ניתוחי פנים בקרב גברים המעוניינים לחוות אנטי אייג’ינג ולהתחדש במראה רענן ומתוח יותר.

האם ניתן לערוך ניתוח פנים להרמת עפעפיים תחתונות בלבד? או ניתוח פנים להרמת עפעפיים תחתונות?

ניתוח פנים להרמת עפעפיים תחתונות נעשה בדרך כלל יחד עם ניתוחי פנים להרמת עפעפיים עליונות אך בהחלט יכול להיעשות גם בנפרד.
ככל שמתבגרים הרקמות הפנימיות של העור הופכיות להיות רפויות ונפולות יותר, נוצר עודף עור המתבטא בקמטים מוגברים או בלט שומני. אנשים נראים עם שקיות או שקעים מתחת לעיניים.
הפגיעה בעפעפיים התחתונות היא בעיקרה אסתטית, אך יכולה לגרום גם לבעיות רפואיות כגון פגיעה בשדה הראייה והתפתחות דלקות חוזרות.

האם ניתוחי פנים כוללים גם ניתוחי מתיחת צוואר?

ניתוחי פנים וצוואר יכולים לתקן צוואר רפוי עם עודפי שומן ולהצעיר משמעותית את המראה. בתהליך ההתבגרות עור הצוואר של כולנו, נעשה רפוי עם עודפי שומן וקמטים, הסנטר נעשה כפול מבצבצת פימה, קן הלסת צונח, הזווית של הסנטר והצוואר מטשטשים. כאשר אצל גברים בנוסף הגרגרת עשויה להיות רפויה. התרופפות הצוואר לא פעם מקדימה את נפילת הפנים ועל כן ניתוחי פנים וצוואר כול כך משמעותיים לאסתטיקה הכללית בניתוח מותחים את עור הצוואר והתת עור שמתחת, להשיג מראה צעיר יותר בקרב נשים וגברים, הניתוח מבוצע בדרך כלל יחד עם ניתוח מתיחת הפנים.

ד”ר אבנר בן שושן, מומחה בכירורגיה פלסטית ומיקרו-כירורגיה, של ניתוחי פנים, מתיחת עור הפנים, הרמת עפעפיים, הרמת גבות וצבר ניסיון רב בתיקון בעיות אסתטיות באוזניים וביצע בהצלחה ניתוחים רבים להצמדת האוזניים.

Call Now Buttonהתקשר עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן