Fr  צור קשר – Whatsapp  – 072-3304932

ניתוח אף

לפני ניתוח אף

ניתוח אף הוא אחד הניתוחים הנפוצים ביותר, ונעשה מסיבות אסתטיות ורפואיות. לאף יש תפקיד משמעותי בתהליך הנשימה ולאופן שבו יראו הפנים.

ניתוחי אף שכיחים ביותר ונעשים מסיבות אסתטיות ורפואיות, נשים וגברים רבים פונים לניתוח אף עקב חוסר שביעות רצון מהמראה הכללי ובעיקר ממבנה הפנים והאף שמוביל לחוסר ביטחון ודימוי עצמי נמוך.

המטרה בניתוחי אף הוא ליצור מראה שלם וטבעי תוך שמירה על תפקוד תקין של האף המנותח. ניתוח אף מקצועי אצל כירורג פלסטי מומחה כולל שילוב של האף בצורה מתאימה עם שאר אברי הפנים היוצרים הרמוניה בפנים.

לכן יש חשיבות שהמנתח הפלסטי שיערוך את ניתוח האף יהיה כירורג פלסטי מיומן ובעל ניסיון מרבי כדי לייצר את התוצאה הרצויה.

ניתוחי אף  אסתטיים

נשים וגברים רבים אינם מרוצים מהצורה וגודל האף שלהם ומעוניינים לשנות ולשפר אותו. השפעת ניתוח האף על האסתטיקה של האנשים משמעותית מאוד מאחר והאף ממוקם במרכז הפנים.

מחקרים מראים כי שינוי באף  הגורם לשינוי מראה הפנים תורם לשיפור הביטחון העצמי ותדמית הגוף של הפונים לניתוח. לפני ניתוח אף נערכת פגישת יעוץ ראשונה עם הרופא הפלסטיקאי המתייחסת למבנה הפנים של המטופל/ת, תוך הדגמה של נראות האף לאחר הניתוח.

נערכת שיחת תיאום ציפיות בנושא ניתוח האף, בין הלקוח/ה לרופא הפלסטיקאי כאשר לכל מטופל יש את מבנה האף הייחודי לו כגון אף הפחוס נשרי ורחב. בפגישת הייעוץ הרופא הפלסטיקאי  מתאים  ספציפית את האף לשאר חלקי הפנים, לעור הפנים דק או עבה, המצח הסנטר והמרחק בין השפה העליונה לשורש האף.

בנוסף המנתח יתייחס לגובה הלקוח/ה, לדוגמה לאדם גבוה לא יתאים אף סולד. הייעוץ הרפואי הראשוני כולל בדיקה של המטופל על ידי הרופא. הבדיקה הרפואית כוללת בדיקה פנימית וחיצונית עם מכשיר הקרוי רינוסקוף אשר בודק את מחיצת האף ואת הקונכיות התחתונות של האף.

ישנם מקרים בהם יתבצע ניתוח אף האסטטי בשילוב ניתוח ליישור מחיצת האף ותיקון הפרעות נשימה.

ניתוח אף לפני ואחרי

ניתוחי אף רפואיים  – ניתוח מחיצת האף

רובנו מכירים את המניע המרכזי והידוע לביצוע ניתוחי אף – הצורך במראה אף אסתטי ומתאים לפנים. יחד עם זאת, לפעמים עולה צורך רפואי לביצוע ניתוחי אף.

אחת הסיבות העיקריות לביצוע ניתוח אף רפואי היא כאשר יש סטייה במחיצת האף והדבר גורם לחסימה במעבר האוויר. במקרה כזה חייבים לבצע ניתוח שמתקן את הסטייה של המחיצה.

מחיצת האף מורכבת בחלקה מעצם ובחלקה מסחוס. המחיצה מהווה את המבנה הבסיסי שעליו האף נשען. כאשר המחיצה בולטת וסוטה, היא יוצרת מראה של אף שבולט קדימה.

במהלך ניתוח מחיצת האף, מסירים את החלק הסוטה של המחיצה או מיישרים אותו. כך שבמסגרת ניתוח המחיצה אפשר להשיג תוצאה  כפולה רפואית אסתטית. חשוב לדעת כי בכל סוג של ניתוחי אף, קוסמטיים או רפואיים,

חשוב לבחור במנתח פלסטי מומחה מיומן ובעל ניסיון רב  בכירורגית  האף הכולל תיקון מחיצות האף.

מה היא החשיבות של ניתוחי האף?

החלק הבולט ביותר והמשמעותי ביותר בפנים הוא האף. השילוב של מראה האף עם שאר איברי הפנים ללא ספק ישפיע רבות על צורת הפנים ומראה הפנים בכלל.

ניתוח אף מוכר מאוד בעולם הרפואה הפלסטית והוא נחשב לאחד הניתוחים הפופולאריים ביותר. כאשר מטרת ניתוח האף היא לתקן וליצור שינוי אסתטי ופרופורציה בין האף לשאר חלקי הפנים.

על מנת לנתח כראוי ולייצר את המראה המתאים ביותר לאף שלכם חשוב מאוד לפנות את הרופא הפלסטיקאי האיכותי והמקצועי ביותר.

ניתוח אף

מה הם הסיכויים להצלחת הניתוח?

ניתוח פלסטי של האף נחשב לניתוח בטוח ביותר, ניתוח אף הינו ניתוח חשוב ביותר גם לאלה שמעוניינים לטפל בבעיית מחיצת האף שלהם. אולם יחד עם זאת חשוב מאוד כי בטרם יוחלט על הליך כירורגי כזה או אחר לקבל את הייעוץ וההכוונה מהגורמים המקצועיים ביותר.

הרופא  יבחן את המטופל ורק לאחר מכן יוחלט האם הוא אכן מתאים לביצוע הליך כירורגי כזה או אחר ומהם סיכויי ההצלחה.

החל מאיזה גיל מומלץ לבצע ניתוח פלסטי אף?

ניתוחי אף שכיחים בכל גיל ובמיוחד בקרב בני נוער, אך מומלץ לבצעם לאחר סיום צמיחת עצמות הפנים ולאחר שהאף היגיע לגודלו המקסימלי – דהיינו סביב גיל 16-17.

חשוב להדגיש כי במקרים בהם מדובר בניתוח אף עקב סיבות בריאותיות, הגיל אינו מהווה פרמטר מרכזי. לעומת זאת, כאשר הסיבה לניתוח הינה שיפור אסתטי – חשוב לנהוג בהתאם לחוות דעתו המקצועית של הרופא הפלסטי המנתח, לעיתים יש צורף ביחד עם ניתוח האף גם לנתח את הסנטר כדי לשמור על פרופורציות של הפנים.

תהליך הצמיחה של עצמות הפנים ובכללם האף, משתנה בין האחד למשנהו, ובכלל זה גם בין בנים לבנות בני אותו גיל. מנתח פלסטי מומחה בניתוחי אף ידע לאבחן אם רקמת האף, הסחוס והקונכיות סיימו את תהליך הצמיחה שלהם, ולהחליט בהתאם על הזמן המיטבי לביצוע הניתוח.

בנוסף למוכנות הפיזית של הפנים, הרופא  המנתח יבחן גם את המוכנית הנפשית של המועמדים לניתוח – מהי רמת הציפיות שלהם ושל סביבתם הקרובה מהניתוח, ומה הסיבה העיקרית שהובילה אותם להחלטה על ביצועו.

מה הן הנחיות לפני ניתוח אף?

מומלץ להימנע מחשיפה לשמש כחודש טרם הניתוח. יש להפסיק מדללי דם ותרופות טבעיות היכולות לגרום לדילול דם  עשרה ימים לפני הניתוח.

להימנע מעישון 6 שבועות לפני  הניתוח, לפני הניתוח להסיר כל איפור, פירסינג, עדשות מגע וכדומה, יש להתרחץ בערב לפני ניתוח האף.

כיצד נערך ניתוח האף? 

ניתוח אף מתבצע על ידי כירורג פלסטי, בחדר ניתוח בהרדמה מלאה או חלקית ואורך בין שעה לשעה וחצי. קיימות מספר שיטות לשינוי מבנה האף על ידי ניתוח כירורגי, כגון, קיצור אורך האף, הצרת רוחב האף, הסרה של הגבנון, הקטנת העצם באף ועוד.

קיימות שתי שיטות עיקריות לניתוח אף, שיטה פתוחה ושיטה סגורה.

השיטה הפתוחה לניתוח אף 

כוללת ניתוח המבוצע דרך חתך זעיר בעור שבין הנחיריים המייצר רווח בין העור לסחוס. החיסרון הוא בקיום הצלקת החיצונית אשר נראית לעין לתקופה קצרה. השיטה הפתוחה היא השיטה הנפוצה בעולם,  בשיטה זאת, המנתח רואה את כל מה שהוא עושה בצורה הטובה ביותר בשיטה הפתוחה משתמשים כאשר הניתוח מורכב .

השיטה הסגורה לניתוח אף

שכיחה יותר, נערכת באמצעות הניתוח המבוצע דרך חתכים הנחבאים בתוך האף ואין רואים אותם חיצונית. החסרונות הם בכך ששדה הראייה של המנתח קטן יותר ומבחינה טכנית, המנתח מוגבל בפעולות שהוא מסוגל לבצע לעיצוב הסחוסים.

בניתוח אף בשיטה הפתוחה והסגורה, המנתח הפלסטי חושף בניתוח את העצם של האף הכוללת את העצמות של האף ואת הסחוסים – ומשנה אותם בהתאם לצורך.

חשיפת העצם מתאפשרת על ידי עשיית רווח בין העור לבין העצם והסחוס. לאחר שהמנתח הפלסטי  חושף את עצם האף הרופא יכול לעצב את העצם האף, בהתאם לצורך.

המנתח הפלסטי חושף את הרקמה  של הסחוס שבאף באמצעות שיוף, הוא שובר במידת הצורך את העצם, ומעצב אותה. כאשר המנתח הפלסטי מסיים לעצב את האף, הוא מחזיר את העור למקומו. המנתח הפלסטי יתפור את המטופל בתפרים שמתמוססים כך שאפשר להוציא אותם לאחר תהליך ההחלמה מניתוח האף.

בתום ניתוח האף יוחדרו טמפונים לנחיריים על מנת שיספגו את שאריות הדם כמו כן ניתוח אף מחייב חבישת האזור המנותח וגיבוס האף.

לאחר ההליך הכירורגי יושאר המטופל למשך שש עד שמונה שעות בהשגחה. לאחר הניתוח  המטופל יתבקש שלא לאכול ולשתות מאכלים ומשקאות חמים על מנת למנוע דימום.

לאחר ניתוח האף עשוי המנותח לחוש כאבים על כן יומלץ על משככי כאבים, ההחלמה תימשך מספר ימים כאשר לאחר יומיים לערך יחוש המטופל הקלה משמעותית.

החלמה לאחר ניתוח אף

נבקש מהמטופל להקפיד למלא אחר הוראות שניתנו על ידי הכירורג הפלסטי המנתח. יש להקפיד על  טיפול בפצעים לפי הוראות הרופא המנתח, יש ללבוש את קיבוע האף שהוכן בהתאם למידות בכדי לשמור על האף ולעצב אותו.

מומלצת מנוחה כשבוע לאחר ניתוח אף.
ביומיים הראשונים שלאחר הניתוח יתכנו כאבים קלים אך בעזרת משככי כאבים וטיפות אף תורגש הקלה. לאחר היומיים הראשונים תורגש הקלה משמעותי בכאב.
מכיוון שאנו רגילים לנשום מהאף וקיימת נפיחות בנחירי האף קיים גם קושי בנשימה. כמו כן בימים הראשונים לאחר הניתוח יכולה להיות נפיחות של העפעפיים עד מצב של קושי לפתוח את העיניים.

בבקשה לא  להוציא את הטמפונים ללא תיאום עם הכירורג הפלסטי המנתח. השכיבה במיטה תהיה על הצד על גבי כריות, לשים  לב לא להתכופף, יש לשמור על האף מחשיפה לשמש, ממכות או שפשופים, נבקש לא לערוך ניקוי לנחיריים.

אין לערוך פעילות גופנית מאומצת במשך חודש מיום הניתוח. במידה ומופיע דימום או חום לפנות לרופא הכירורג הפלסטי המנתח. ביום השני שלאחר ניתוח אף יגיע המנותח לרופא לבדיקה והוצאת הטמפונים מהאף, כעבור שבוע יורד גם הגבס. כחודש וחצי לאחר ניתוח אף ניתן לראות 90% מההצלחה.

תהליך הייעוץ לפני ניתוח אף  עם ד”ר אבנר בן שושן

רופא בעל ניסיון וכישורים פלסטיים גבוהים ביותר מומחיותו בתחום מגדילה את אחוזי ההצלחה בניתוח אף. לפני קביעת סוג ניתוח האף חשוב  שהמטופל להגיע לפגישת ייעוץ במרפאה.

ד”ר אבנר בן שושן שמאחוריו שנות ניסיון רבות בקשר אישי עם מטופלים, יקדיש לך זמן איכות להיכרות ותשומת לב רבה על מנת לאפשר לך לבטא בנוחות את תחושותיך רצונותיך וציפיותיך מהתהליך כך שתוכל להגשים את חלומך.

אחר בדיקה יסודית, ד”ר אבנר בן שושן יציג בפנייך את האפשרויות הניתוחיות וביחד תקבלו החלטה משותפת לגבי המטרות של ניתוח האף. כל זאת כדי שתתקבל התוצאה האופטימלית והרצויה ביותר בניתוח האף.

הייעוץ הרפואי הפלסטי מאפשר לרופא לתת לך את המידע המרבי, להבין אותך היטב ולהסביר לך את המגבלות הרפואיות המתאימות לך באופן אישי כך שתוכל/י לבחור את ההליך המתאים במיוחד עבורך.

חשוב שהמטופל יבין את כל השיטות והאפשרויות לניתוחי אף ואת התוצאות האפשריות והמצופות, תופעות הלוואי של כל אחת מהן, על מנת שיבחר בחירה מושכלת יחד עם הרופא.

ד”ר אבנר בן שושן, רופא מומחה בכירורגיה פלסטית ובעל ניסיון רב של שנים רבות בניתוחי אף, ניתוחי פנים, הגדלה, הקטנת והרמת חזה.

בזכות ניסיונו ומומחיותו אפשר להגיע לתוצאות ולמראה אסתטי וטבעי.  לאף ולכל אזור בגוף לד”ר בן שושן שלוש מרפאות ברמת אביב אשדוד ורעננה.

Call Now Buttonהתקשר עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן