Fr  צור קשר – Whatsapp  – 072-3304932

ניתוח הצמדת אוזניים

למי מתאים ניתוח להצמדת אוזניים?

אוזניים בולטות מהוות פגם אסתטי הגורם לאנשים רבים לירידה בביטחון העצמי. ניתוח להצמדת אוזניים המהווה פתרון אסתטי מצוין, למי שיש לו מבנה אוזניים בולטות עם חוסר סימטריה משמעותית באוזניים, או אפרכסות מעוותות. פגמים אלו באוזניים גורמים פעמים רבות לילדים להיות קורבן להצקות מצד ילדים אחרים ותוך פגיעה רגשית וחברתית. בדרך כלל אוזניים בולטת הנה הבעיה מולדת ונובעת מעודף סחוס באזור הקונכייה, או זווית לא נכונה בין בסיס הקרקפת לאוזן. כמו כן כאשר קיים מחסור בקווי השלד הסחוסיים של אפרכסת האוזן ישנה התרחקות מהקרקפת והמבנה המתקבל הוא מבנה שטוח. ניתוח להצמדת אוזניים הוא ניתוח פשוט יחסית, כאשר הגיל המומלץ  לניתוח להצמדת אוזניים הוא מגיל שש ומעלה. ד”ר אבנר בן שושן מומחה בכירורגיה פלסטית ובמיקרו כירורגיה ובעל הצלחות רבות בתחום.

מה היא המשמעות של הצמדת האוזניים והאם ישנו סיכון בניתוח זה?

לכל אחד ואחת מאיתנו יש איבר כזה או אחר בגוף שמרגישים לא נוח אתו והוא גורם לנו לדימוי גוף נמוך. האוזניים ממסגרות את הפנים ויש להן השפעה רבה על המראה שלנו, כאשר אוזניים בולטות ולא פרופורציונאליות למבנה הגוף והראש הן עשויות לפגוע בדימוי העצמי ובביטחון העצמי. בעולם בו הטכנולוגיה הרפואית מתקדמת בצעדי ענק ניתן לתקן עיוותים כאלו ואחרים בגוף. ניתוח הצמדת אוזניים הוא ללא ספק אחד מהניתוחים היותר פשוטים כאשר השפעת הניתוח ניכרת מאוד מבחינה אסתטית. ניתוח הצמדת אוזניים הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים אשר ניתן לעשות גם בגילאים צעירים מאוד, ניתוח הצמדת אוזניים ניתן לבצע בילדים מגיל שש ומעלה. ניתוח זה נחשב לאחד הניתוחים הפשוטים ביותר התוצאות מידיות. ניתוח הצמדת אוזניים נחשב לניתוח קל ובטוח, ההחלמה בדרך כלל קלה ומלווה בכאב קל, בדרך כלל אין סיבוכים. בתחילה כאמור קיימות בצקות ושטפי דם החולפים תוך שבועיים. ניתוח זה נעשה בהרדמה מלאה ולאחר הניתוח יצטרך המטופל להישאר להשגחה של מספר שעות על מנת לוודא כי הכול כשורה. לאחר מכן יוכל להשתחרר לביתו עם המלצות מפורטות על המשך הטיפול במהלך ההחלמה.

תהליך הייעוץ הרפואי

בפגישת יעוץ עם הכירורג הפלסטי תערך בדיקה רפואית, הרופא הכירורג יבדוק את האוזניים של המטופל וימדוד את אורכן, רוחבן, המרחק מבסיס הגולגולת וכדומה, הזווית שבין בסיס הגולגולת והאוזן,  ד”ר אבנר בן שושן ישאל שאלות על המצב הבריאותי של המטופל ועל הציפיות של המטופל מתוצאות ניתוח הצמדת אוזניים. הרופא  יפרט את כל הסיכונים וסיכויי ההצלחה הנלווים לניתוח הצמדת אוזניים. המטרה שבסיום הניתוח להצמדת אוזניים  תתקבל אוזן בעלת מראה טבעי, ללא מראה מנותח וללא הצמדת יתר .

מה הן הנחיות לפני ניתוח אוזניים?

יש לבצע סידרה של בדיקות דם הכוללת ספירת דם תפקודי קרישה וכמיה מלאה. יש לבצע א.ק.ג לנשים וגברים מעל גיל ארבעים. יש להתרחץ  ערב לפני הניתוח. יש לצום  שמונה שעות לפני הניתוח, אם הניתוח נערך בהרדמה כללית. יש להימנע מליטול כדורים מדללי דם כמו אספרין, עשרה  ימים לפני הניתוח. יש להימנע מלקחת תוספי תזונה שיכולים לגרום לדימום. יש להפסיק לעשן 3 שבועות לפני הניתוח. יש לטפל בשער עד יום לפני הניתוח ( צבע או תספורת).

כיצד נערך ניתוח להצמדת האוזניים?

אופן ביצוע ניתוח הצמדת אוזניים, מתבצע בהרדמה כללית. במהלך הניתוח הכירורג הפלסטי מנתח את הסחוס העודף באוזן ואם יש צורך מתקנים את הזווית בין האוזן לקרקפת. אם זוויות האוזן כהה, מבוצע הידוק והפחתתה, הכירורג הפלסטי מבצע חתך נסתר מאחורי האוזן ויוצר קיפול נוסף. לאחר יצירת המבנה האנטומי הרצוי באוזן, המנתח הפלסטי עורך את הניתוח להצמדת אוזניים באמצעות חתכים אחוריים מאחורי האוזן ולא נערך חתך באוזן הקדמית ואין צלקות הנראות לעין. הרופא הכירורג הפלסטי  מבצע תפירה בדרך כלל על ידי חוטים הנספגים  לאחר הניתוח חובשים את האוזניים בחבישה קלה.

מה הן ההנחיות להחלמה לאחר ניתוח להצמדת אוזניים?

האשפוז לאחר ניתוח להצמדת אוזניים הוא כ- 6 שעות .החלמה לאחר הניתוח הנה יומיים שלושה. לאחר ניתוח הצמדת אוזניים תיתכן תחושה של כבדות באזור האוזניים. שטפי דם ייספגו תוך כשבועיים. בצקת ונפיחות תרד  לאחר כחודש. חמישה ימים לאחר ניתוח להצמדת אוזניים המטופל יוזמן למרפאה הכירורגית כדי להסיר את החבישה .הרופא הכירורג הפלסטי המנתח  יוציא את התפרים (שלא נספגו)  כעבור עשרה ימים, במקרה של כאב יש ליטול כדורים נוגדי כאבים .המנתח הפלסטי ימליץ על טיפול באנטיביוטיקה. יש לפנות לרופא המנתח בכל מקרה של כאבים חריגים. לאחר הניתוח להצמדת אוזניים יש להימנע משחיה משמש או ממים חמים באזור המנותח, למשך שלושה חודשים.

Call Now Buttonהתקשר עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן