Fr  צור קשר – Whatsapp  – 072-3304932

הקטנת חזה

הצורך בניתוח להקטנת חזה

נשים רבות סובלות מחזה גדול הגורם להן לא פעם לעוגמת נפש של ממש, חזה גדול משפיע על נשים מבחינה גופנית בריאותית וכמו כן ברמה רגשית והתדמיתית. נשים עם חזה גדול שאינו פרופורציוני עשוי לגרום לעומס גדול מידי על המפרקים השונים וכתוצאה מכך לכאבי גב וצוואר. כמו כן נשים רבות מעידות על הזעת יתר בכפלי השדיים וכתוצאה מכך לגירוי העור ועוד. ניתוח הקטנת חזה לנשים עשוי לסייע מאוד   בהעלאת הדימוי העצמי והגופני של אותה אישה.

למי מתאים ניתוח הקטנת חזה?

ניתוח הקטנת חזה מתאים לנשים מעל גיל 17 – הגיל שבו מסיים החזה את גדילתו. הניתוח מתאים לבחורות בעלות חזה גדול הגורם להן לאי-נוחות פיזית או למראה לא פרופורציונאלי. ניתוח הקטנת חזה מתאים לנשים שהחזה שלהן “נפל” כתוצאה מלידות, מעליות וירידות במשקל או כתוצאה מתהליכי הזדקנות. ניתוח הקטנת חזה מתאים לנשים בעלות שדיים גדולים בעלי משקל שעלולים להכביד על השכמות והגב ואף עשויים במקרים מסוימים לגרום לכאבי גב ובעיות בעמוד השדרה וביציבה. חזה גדול גורם לא פעם לפטרת ותחושת גרד בקפל השד כתוצאה מהזעה ושפשוף. כמו כן  הניתוח מתאים לנשים בעלות שדיים גדולים המקשים ומפריעים פעמים רבות לפעילות גופנית.

ייעוץ לניתוח הקטנת חזה

לפני קביעת סוג הניתוח להקטנת חזה חשוב להגיע לפגישת ייעוץ במרפאה. ד”ר בן שושן אבנר שמאחוריו שנות ניסיון רבות, נמצא בקשר אישי עם כל מטופלת, מקדיש לה זמן איכות להיכרות ותשומת לב רבה. כל זאת על מנת לאפשר לה לשתף בנוחות את תחושותיה רצונותיה וציפיותיה מהתהליך כך שהרופא יוכל להגשים את חלומה. היעוץ הרפואי לפני הניתוח מאפשר לד”ר בן שושן אבנר לתת לאשה את המידע המרבי, להבין היטב  את רצונה וציפיותיה ולהסביר לה באופן אישי  את המגבלות הרפואיות, כך שתוכל לבחור את ההליך המתאים במיוחד עבורה. ניתוח להקטנת חזה מאפשר הקטנת החזה עד למקסימום שתי מידות. חשוב שהמטופלת תבין  את כל השיטות האפשריות להקטנת חזה את תופעות הלוואי של כל אחת מהן, על מנת שתיבחר יחד עם הרופא הכירורג הפלסטי.

כיצד מבוצע ניתוח הקטנת חזה?

לפני הניתוח להקטנת חזה יש לתכנן במדויק. הכירורג הפלסטי מודד ומשרטט על השד היכן בדיוק יבצע את החתך בשד. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ונמשך כשלוש שעות. המנתח מבצע חתך מסביב ומתחת לפטמה, לרוב קוטר הפטמה בחזה גדול- נע בין שישה לשמונה ס”מ וקיימת חוסר פרופורציה. לכן המנתח בניתוח להקטנת חזה מבצע עיצוב מחדש של הפטמות. בניתוח זה מעטפת השד מוקטנת, מעוצבת ונתפרת לשד. כמו כן, הפטמה מועברת ממקומה בהתאם למבנה החדש של החזה לאחר שהוקטן. צורת השדיים מעוצבת ועטופות ברקמה שומנית ומעניקה לשד את צורתו ותחושתו. מתחת לשד נמצא השריר הפקטורלי, שריר זה מסייע לתנועות החזה .במהלך הניתוח להקטנת חזה המנותחת עוברת למצב של ישיבה בכדי לאפשר למנתח לבדוק את המיקום המדויק של השד משום שבזמן שכיבה החזה נוטה לצד. בניתוח להקטנת חזה ניתן להקטין את גודל החזה עד לשתי מידות.

תהליך החלמה מניתוח להקטנת חזה

לאחר הניתוח להקטנת חזה, האישה תצא מהניתוח עם השדיים חבושות בתחבושת הדוקה. ברוב המקרים במהלך הניתוח להקטנת חזה הרופא יחבר לשדיים המנותחות נקזים לשדיים אשר יוצאו כעבור שלושה ימים או בהתאם להפרשות מהניתוח. כמו כן כעבור שלושה ימים, יוסרו  התחבושת בעת ביקור האישה המנותחת במרפאה לביקורת. מומלץ להיות במנוחה במשך  שבוע. לאחר הניתוח תתכנה  תופעות לוואי כמו  גודש בשדיים נפיחות, אי נוחות, לעתים שטפי דם קלים וכאבים. במידה ואת חשה קשיים בנשימה, כאבים עזים אשר לא מגיבים לכדורי ההרגעה, נפיחות יתר וכאבים בצד אחד של החזה, במקרה שהחבישה הדוקה מדי ובכל מקרה של בעיה בלתי צפויה, התקשרי אלינו למרפאה והרופא ישוחח ויזמין אותך לבדיקה רפואית.

הנחיות לתקופת ההחלמה

יש ללבוש חזייה רפואית במשך חודשיים וחצי לאחר הניתוח להקטנת חזה. חשוב להימנע מעישון ואלכוהול כשבוע לאחר הניתוח להקטנת חזה. כעבור שבועיים תוזמני לביקורת נוספת אצל הרופא ולהסרת התפרים על ידי המנתח. נבקש אותך להימנע משינה על הבטן במשך שבועיים לאחר הניתוח להקטנת חזה. נשים רבות חוזרות לתפקוד בדרך כלל לאחר שבועיים מיום הניתוח להקטנת החזה. במשך חודש וחצי לאחר הניתוח יש להימנע מפעילות גופנית מואצת והרמת משקל. כעבור שישה שבועות מיום הניתוח, ניתן לשוב לפעילות ספורטיבית מתונה הניתוח להקטנת חזה משאיר צלקות בעור השד אשר לרוב יטשטשו עם הזמן. תיתכן פגיעה בתחושה סביב הפטמה אשר חולפת כעבור תקופה מה. התוצאה הסופית מתקבלת כשנה מיום הניתוח להקטנת חזה. הניתוח מאפשר לך להגיד שלום לחזיות  ושלום ולא להתראות לחולצות הלא מחמיאות.

ד”ר אבנר בן שושן מומחה בניתוחי חזה

ד”ר אבנר בן שושן בעל ניסיון רב בכירורגיה פלסטית מעל 20 שנים. ד”ר בן שושן  אבנר הינו מנתח פלסטי בכיר המתמחה בניתוחי חזה הגדלה והקטנת חזה, הרמת חזה ושחזור שד. ד”ר בן שושן אבנר מומחה לכירורגיה כללית, כירורגיה פלסטית משחזרת ואסתטית ומיקרו כירורגיה, סיים את לימודי הרפואה בצרפת בפקולטה לרפואה סנט אנטואן  והתמחה במיקרו כירורגיה והינו חבר באגודה הישראלית לכירורגיה פלסטית.לאחר אלפי ניתוחים שבוצעו בהצלחה, ד”ר בן שושן אבנר נחשב כיום לפלסטיקאי מומחה ומוביל בישראל ובצרפת.

Call Now Buttonהתקשר עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן