Fr  צור קשר – Whatsapp  – 072-3304932

ניתוח עפעפיים

מהו ניתוח הרמת עפעפיים?

הפנים מהוות כרטיס ביקור משמעותי בכל תחום בחיים, לעיניים יש משקל משמעותי ורציני מאוד בכל הקשור למראה ולמסר אותו משדר אדם כזה או אחר.

עיניים ועפעפיים עייפות או עצובות אינו משקף פעמים רבות את מה שהאדם חש. לעיתים עפעפיים נפולות מעניקות מראה עצוב ומזדקן לכל הפנים. מראה עצוב ועייף ניתן כאמור לתקן על ידי ניתוח הרמת עפעפיים עליונים והסרת עודפי עור מעפעפיים תחתונות.

הניתוח פשוט ולא מסובך. ניתוח עפעפיים הוא אחד הניתוחים השכיחים ביותר במצבים בהם מצטברים באזור העפעפיים עודפי עור ושקיות שומן בולטות המקנים לעיניים מראה עייף וכבד.

עודפי העור גורמים לתחושה אישית של כבדות ועייפות בעיניים ולעיתים מקשים על יכולת הראייה ושדה הראיה. ניתוח עפעפיים, נחלק לניתוח הרמת עפעפיים עליונים וניתוח עפעפיים תחתונים.

ניתוח עפעפיים נועד לשפר הן מבחינה אסתטית והן מבחינה רפואית ולשנות את המראה הכללי של הפנים ואת המראה העייף והעצוב של העין.

מתי מומלץ לשקול ניתוח הרמת עפעפיים?

ככל שאנו מתבגרים, שרירי העפעפיים נחלשים, עור העפעפיים מזדקן ומאבד גמישות ובמקביל נוצרים גם עודפי שומן על פני העפעפיים ומתחתם. התהליכים האלה גורמים להתרופפות משמעותית של העור והשרירים ומובילים לכך שהעפעפיים העליונים והתחתונים נשמטים וצונחים.

לעיתים צניחת העפעפיים העליונים נובעת גם כתוצאה מצניחת הגבות והמצח ולפיכך הניתוח במצבים כאלה לא רק כריתת עודפי העור בעפעף העליון. כתוצאה מצניחת העפעפיים נשים וגברים רבים עלולים לסבול מצמצום בשדה הראייה וכן ממראה פנים מבוגר ועייף מאוד.

פעמים רבות בעפעפיים התחתונים מתפתחים קמטים תחת העפעף ונוצרות שקיות ובלט מתחת לעיניים. פעמים רבות העין מקבלת מראה מרוקן, ללא שקיות ועיגולים “שחורים” תחת העיניים.

מומלץ לשקול ביצוע של ניתוח להרמת עפעפיים במקרים הבאים

  • נפיחות בעפעפיים העליונים שגורמת להם להיראות צנוחים וכמו שקים וגורמים לתחושת כובד וקושי בפתיחת העין.
  • עודפי עור שמצטברים בעפעפיים העליונים, כאשר העפעף עובר את הריסים וחוסם את שדה הראיה העליון.
  • נפילה של עפעפיים תחתונים שכתוצאה ממנה נחשף לובן העין המצוי מתחת לקשתית העין.
  • נפיחות מתחת לעפעפיים תחתונים ושומן מתחת לעיניים הכולל שקיות ושומנים.

    למידע נרחב על ניתוח מתיחת פנים לחצו

תהליך הייעוץ של ניתוח הרמת עפעפיים

לפני קביעת סוג הטיפול חשוב להגיע לפגישת ייעוץ  עם ד”ר אבנר בן שושן במרפאה, רופא מוסמך עם שנות ניסיון רבות ומקצועיות רבה ככירורג פלסטי, מקדיש לך זמן איכות להיכרות ותשומת לב רבה.

כל זאת על מנת לאפשר לך לבטא בנוחות את תחושותיך רצונותיך וציפיותיך מהניתוח להרמת עפעפיים, כך שתוכלי להגשים את חלומך.

המפגש הרפואי מאפשר להקדיש לך את הזמן, לבדוק את הפנים להבין היטב את ציפיותייך, לתת לך את המידע הדרוש, להסביר לך את המגבלות הרפואיות המתאימות לך באופן אישי כך שתוכלי לבחור את ההליך המתאים במיוחד עבורך.

חשוב שהמטופלת תבין את כל האפשרויות העומדות לפניה ואת תופעות הלוואי של כל אחת מהן, על מנת שתבחר בחירה מושכלת יחד עם הרופא.

ד”ר אבנר בן שושן נמצא בקשר אישי ומקצועי עם המטופלת במהלך הייעוץ, הניתוח ותהליך ההחלמה.

מה הן הנחיות לפני ניתוח עפעפיים?

לפני הניתוח להרמת עפעפיים הכירורג הפלסטי יפנה אותך לבדיקת הכנה הכוללות:  בדיקות דם, בדיקת רופא עיניים. יש להפסיק 10 ימים לפני הניתוח טיפול במדלל דם לדוגמת אספירין, להפסיק טיפול בתרופות טבעיות היכולות לגרום לדימום יתר שמן דגים, ויטמין E וכדומה. מספר שבועות לפני הניתוח יש להפסיק לעשן.

נבקשך  להתרחץ בבוקר לפני הניתוח.
לבוא בצום של 6 שעות טרם הניתוח. לפני הניתוח יש להסיר תכשיטים, עדשות מגע ואיפור.

ניתוח הרמת עפעפיים עליונים

ניתוח הרמת עפעפיים מתבצע בהרדמה מקומית או כללית שבמהלכו לא חשים כאב או תחושה כלשהיא. זמן הניתוח הוא כ – 45 דקות.

במהלך ניתוח להרמת עפעפיים מבצעים את כריתת העור לאורך העפעף, כך שבסוף הניתוח כאשר הפצע נתפר, הצלקת תהייה מוסתרת בקפל העפעף.
שש שעות לאחר הניתוח להרמת עפעפיים משוחרר המנותחת מבית החולים.

ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים

ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים מתבצע בעיקר להוצאת “שקיות שומן” ולכריתה של עודפי עור במידה ויש. ניתוח הרמת עפעפיים מתבצע בהרדמה מקומית (סדציה).

זמן הניתוח הוא כ – 45 דקות מבצעים את החתך כ-1 מ”מ מתחת לקו הריסים.
דרך חתך זה ניגשים לאזור שקיות השומן וכורתים אותם. בסוף הניתוח להרמת עפעפיים מבצעים כריתה של עודפי עור.

במהלך הניתוח המטופלת איננה חשה כל כאב או תחושה כל שהיא. מספר שעות לאחר הניתוח להרמת עפעפיים המנותחת משוחררת מבית החולים  לביתה.

מה קורה לאחר ניתוח עפעפיים עליונים ותחתונים?

לאחר ניתוח הרמת עפעפיים, המטופלת תשהה בחדר התאוששות. יוצאים מניתוח עפעפיים ללא חבישה של העיניים. במהלך השהייה בהתאוששות האחיות יניחו רטיות קרות על גבי העפעפיים המנותחים למניעת נפיחות.

לאחר שעה בהתאוששות ניתן להסתובב, להתפנות, שתיה ואוכל תהיה בהתאם להנחיית הצוות הרפואי .לאחר מספר שעות, כאשר המטופלת מרגישה טוב, ניתן לחזור הביתה.

מהו תהליך ההחלמה מניתוח עפעפיים?

לאחר ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים, חלק מהתפרים נספגים בעור ואת יתר התפרים מוציאים כעבור שבוע ימים ובמקומם שמים פלסטרים דביקים למשך 4 ימים נוספים.

כעבור שבוע מיום הניתוח להרמת עפעפיים הנפיחות ושטפי הדם חולפים וניתן לחזור לפעילות סדירה.

לאחר כחודשיים מיום הניתוח להרמת עפעפיים הצלקות מיטשטשות וכעבור מספר חודשים מגיעים לתוצאה הסופית של הניתוח.

כמו בכל ניתוח קיימים סיבוכים אפשריים אך נדירים: זיהום או דלקות בתפרים, דמעת, אסימטריה בין העיניים, משיכת העפעף כלפי מטה. בניתוח קטן בהרדמה מקומית ניתן לתקן זאת.

על ד”ר אבנר בן שושן מנתח עפעפיים

ד”ר אבנר בן שושן בעל ניסיון רב בכירורגיה פלסטית מעל 20 שנים, מנתח פלסטי בכיר מומחה ובעל ניסיון בהרמת עפעפיים.

ד”ר בן שושן אבנר מומחה לכירורגיה כללית, כירורגיה פלסטית משחזרת ואסתטית ומיקרו כירורגיה. הד”ר  סיים את לימודי הרפואה בצרפת והתמחה במיקרו כירורגיה. הינו חבר באגודה הישראלית לכירורגיה פלסטית. לאחר אלפי ניתוחי עפעפיים שבוצעו בהצלחה, נחשב כיום לכירורג פלסטי מומחה בעל שם, מוביל בישראל ובצרפת.

כל מה שרציתם לדעת על ניתוח מתיחת פנים

Call Now Buttonהתקשר עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן