Fr  צור קשר – Whatsapp  – 072-3304932

ניתוח חזה

ניתוח חזה – יש סיבות  לפופולריות

המבנה והמראה של החזה הנו מרכיב חשוב בדימוי העצמי של כל אישה, פעמים רבות יש לו השפעה רבה על הביטחון העצמי והדימוי גוף שלה. כיום, בעידן של רפואה אסתטית מתקדמת ושל שיטות כירורגיות חדשניות, כל אישה יכולה  לבצע ניתוח חזה, ללא צורך לחוש בושה ותסכול. זאת כמובן בשונה מהעבר הרחוק  טרום ניתוחי חזה, נשים רבות שלא היו מרוצות מגודל  ומצורת השדיים שלהן נאלצו להשלים עם מצב השדיים. כל זאת כמובן בתנאי שמדובר באישה בריאה הכשירה לעבור ניתוח שד.

אם בעבר נשים רבות נרתעו מניתוחי חזה מתוך חשש וחוסר ודאות לגבי התוצאות, כיום המצב שונה לחלוטין. ניתוחי חזה לסוגיהם השונים – הגדלת חזה, הקטנה, הרמה ושינוי עיוותים בשד – הפכו לדבר שבשגרה, בדיוק כמו ניתוחים אסתטיים ופלסטיים אחרים המקובלים כבר עשורים רבים. הפופולריות של ניתוחי חזה נובעת מכמה סיבות: ראשית, את העידן המודרני  מאפיינת עצמאות נשית. בעידן זה כל אישה אחראית לגופה, מודעת לצרכיה ומסוגלת לממש את רצונותיה. שנית, העדויות בשטח – מנשים  רבות מרוצות שעברו ניתוח חזה בהצלחה, ומעידות על השינוי החיובי  ברמה האסתטית והרגשית שהניתוח חולל בחייהן. נתון חשוב נוסף הוא התפתחות הטכנולוגיות המתקדמות בתחום הרפואה האסתטית, הבאה לידי ביטוי גם בתחום ניתוחי החזה. יש התפתחות עצומה בשיטות לניתוח החזה השתלים עברו שדרוג משמעותי מבחינה בטיחותית, כך שכיום ניתן לבצע את ניתוחי החזה  בטכנולוגיה ניתוחית מתקדמת, רופאים מומחים ומיומנים תוך התאמה מיטבית לצרכי כל אישה ואישה.

מהן הסיבות לניתוחי חזה

לצורת השדיים ולגודלם השפעה רבת עוצמה על הדימוי העצמי של כול אישה, שכן אישה שאינה מרגישה בנוח עם מראה החזה שלה משלמת מחיר משמעותי  ולא מבוטל של קושי ולעתים אפילו בושה, בעיקר במצבים חברתיים ואינטימיים. נשים מבצעות ניתוחי שד מסיבות שונות ומגוונות לעיתים מדובר בניתוח שמקורו בריאותי ופעמים רבות נשים עוברת את הניתוח עקב רצונן לשפר את המראה האסתטי של השדיים. הפניה לניתוחי חזה  נערכת עקב סיבות רבות כגון: נשים שמלכתחילה יש להן חזה גדול מדי או קטן מדי, שד לא מפותח או שד שאינו סימטרי או עם פטמות שקועות, או שד טבולארי. לפעמים מדובר בנשים שהחזה שלהן התרוקן וצורתו השתנתה עם השנים, העלייה בגיל והלידות, או במצבים של חוסר פרופורציות בגוף עקב הריונות, הנקות, עליה או ירידה במשקל קיצונית. לעיתים מדובר בהזדקנות העור או שינויים עקב שדיים גדולים וכבדים. לעיתים יש צורך בשחזור שד עקב מחלת סרטן או כריתת  שד או חוסר פרופורציות של מבנה הגוף.

ניתוח הגדלת חזה

הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים המבוקשים ביותר בתחום הכירורגיה הפלסטית. אחוזי ההצלחה בניתוחים אלה היא גבוהה ביותר. ניתוח הגדלת חזה נערך על ידי רופא כירורג מומחה לפלסטיקה ויכול להיעשות באמצעות, שתלים, הזרקות שומן וטכניקה משולבת הכוללת הגדלת חזה באמצעות שתלים והזרקות שומן גם יחד. ניתוח הגדלת  החזה באמצעות השתלת שתלי סיליקון להגדלת נפח החזה הנו הניתוח הוותיק ביותר. העדפת הרופאים הכירורגים המומחים לפלסטיקה היא לבצע את הניתוח באמצעות שתלים עגולים בעלי מעטפת חלקה הנחשבים לבטוחים יותר. אופציה לשיטת ניתוח להגדלת חזה נוספת היא, “ניתוח הגדלת חזה עם הזרקת שומן עצמי”. הניתוח נערך על ידי  לקיחת שומן לשד מגוף האישה באזורים שיש בהם רקמת שומן. שומן  טבעי ומועבר לשד לצורך הגדלתו. אפשרות שלישית לניתוח הנה ניתוח הגדלת שד באמצעות “טכניקה  משולבת” הכוללת הגדלת חזה באמצעות שתל והזרקת שומן עצמי. אפשרות זו כוללת ניתוח הגדלת חזה באמצעות  הכנסת שתל  לחזה של המטופלת המוסיף נפח לשדיים והזרקת שומן עצמי. שיטה זו להגדלת חזה מאפשרת לפלסטיקאי לעצב את מראה החזה לטבעי יותר. במקרה של חזה נפול ומרוקן, שנקרא בשפה העממית גם “שקיות שוקו”, במהלך הניתוח מעבר להרמת השדיים ממלאים ונותנים נפח לשדיים באמצעות הכנסת שתלי סיליקון או שומן עצמי שמעניקים מראה של חזה מורם, עגלגל ונשי.

מתי מבצעים ניתוח להגדלת חזה?

הניתוח להגדלת חזה יבוצע רק לאחר שהשד הגיע לבשלות, כלומר מעל גיל 18. במקרים בעייתיים של חוסר צמיחה מוחלטת של השד או השריר או במקרים של חוסר סימטריה, ניתן לבצע את הניתוח להגדלת חזה בגיל מוקדם יותר. משך הניתוח להגדלת חזה נע בין שעה לשעתיים ונעשה לרוב תחת הרדמה כללית.

ניתוח הקטנת חזה

חזה גדול מדי יכול לגרום ללא מעט עוגמת נפש, פגיעה בדימוי העצמי בביטחון האישי ואף יכול לגרום לסבל פיזי של נשים רבות. חזה גדול משפיע פעמים רבות על האישה ברמה הבריאותית התפקודית, הרגשית והנראות החיצונית. חזה גדול מדי יכול להיות בלתי אסתטי, יכול לפגוע במראה  החיצוני של האישה, יוצר מראה כבד וזקן, עלול להקשות על המטופלת ונוסף לכך לגרום לכאבים בעיות בריאותיות, וקושי בבחירת הבגדים. חזה גדול מדי פעמים רבות אינו תואם את מבנה גופה של האישה, מקשה על היציבה, ויוצר  יוצר עומס רב על המפרקים גורם לעמידה כפופה ולכאבי גב וצוואר. אחת מתופעות לוואי נפוצות של חזה גדול מדי הוא צניחה של החזה עקב הכובד, הזעת יתר בקפלים גירוי בעור, פיגמנטציה, וריחות לא נעימים. מבחינה רגשית נשים בעלות חזה גדול פעמים רבות נמנעות מקשרים חברתיים, סובלות מאמירות פוגעניות ממבטים עוקבים, עקב תשומת הלב שחזה מייצר ובוודאי נמנעות מקשרים  ואינטימיים. כל אלה ניתנים לפתרון על ידי ניתוח להקטנת חזה והתאמתו למבנה גופה של האישה. במקרה של חזה גדול ונפול, מתבצע ניתוח שמשלב הרמת החזה והקטנתו, וזאת על מנת להגיע למראה של חזה מורם, יפה ופרופורציונלי. במקרה של חזה קטן, במהלך ניתוח הרמת החזה יש הקטנה מינימלית  של רקמת השד שיש להסיר כחלק הכרחי מביצוע הניתוח. על כן יש צורך פעמים רבות להרים ולהגדיל את השד עם שתל או הזרקות שומן עצמי בכל המקרים ניתוח הרמת חזה מאפשר להגיע לתוצאות אסתטיות מצוינות לשביעות רצונה של כל אישה.

ניתוח הרמת חזה

במצבים של אישה עם חזה נפול, ניתוח הגדלת חזה אינו מספיק ויש צורך גם בהרמת חזה, היות והגדלת החזה גורמת פעמים רבות לשד לצנוח. על כן מומלץ במקרה זה לעבור ניתוח משולב של הגדלה והרמת חזה אצל רופא מנתח המומחה בפלסטיקה  מרבית הניתוחים להרמת החזה נעשים ממניעים אסתטיים. נשים המעוניינות בניתוח להרמת חזה הן נשים שחשות שהחזה שלהן נפול והן רוצות לשפר את המראה של השדיים. הניתוח להרמת החזה  יכול לשפר בצורה  משמעותית את המראה, הביטחון העצמי, וההרגשה של  כל אישה. עם השנים מתרחשת אצל נשים רבות צניחה של השדיים בעקבות שינויים  ברקמת השד בעקבות תהליכים טבעיים שקורים כגון: גיל, שינויים הורמונליים, הריון הנקה, דיאטות קיצוניות ועוד. מטרת ניתוח הרמת חזה לשנות ולתקן את המיקום של השד, להחזיר אותו למקום ולמראה הטבעי שלו. קיימים ניתוחים שונים להרמת החזה שנערכים פעמים רבות במשולב עם הקטנה או הגדלת חזה, כאשר הם יכולים להיעשות בשיטות שונות הכוללות הרמת חזה עם שתלים או שומן עצמי והרמת חזה ללא שתלים או שומן עצמי.

במקרה של חזה נפול ומרוקן

שנקרא בשפה העממית גם “שקיות שוקו”, במהלך הניתוח מעבר להרמת השדיים ממלאים ונותנים נפח לשדיים באמצעות הכנסת שתלי סיליקון או שומן עצמי שמעניקים מראה של חזה מורם, עגלגל ונשי.

במקרה של חזה גדול ונפול

מתבצע ניתוח שמשלב הרמת החזה והקטנתו, וזאת על מנת להגיע למראה של חזה מורם, יפה ופרופורציונלי.

במקרה של חזה קטן

במהלך ניתוח הרמת החזה יש הקטנה מינימלית  של רקמת השד שיש להסיר כחלק הכרחי מביצוע הניתוח. על כן יש צורך פעמים רבות להרים ולהגדיל את השד עם שתל או הזרקות שומן עצמי בכל המקרים ניתוח הרמת חזה מאפשר להגיע לתוצאות אסתטיות מצוינות לשביעות רצונה של כל אישה. 

ניתוחי חזה לתיקון א סימטריה בין השדיים

ניתוחי חזה יכולים לתקן חוסר פרופורציה בין השדיים ולתת פתרון לנשים רבות הסובלות מכך.פרופורציה וסימטריה הינם מרכיבים בסיסיים באסתטיקה של השדיים ובכלל. אי- סימטריה בין השדיים, הינה תופעה נפוצה מאוד ונשים רבות סובלות ומתלוננות מרמות שונות של הבדלים בין השדיים, הן חוות אי נוחות, מבוכה ופגיעה בדימוי העצמי והביטחון העצמי. קיימים מצבים שונים של א- סימטריה שניתוחי חזה יכולים לפתור ולטפל בהם.חוסר סימטריה פשוטה הכוללת פער גדלים מזערי בשד שאין צורך לטפל בו.חוסר סימטריה הדורשת טיפול וכוללת פער משמעותי בין השדיים או חזה טובולרי. מדובר בחזה שנפגע עקב התפתחות לא תקינה ברקמת השד, כך ששד אחד נמוך משמעותית מהשד השני, או שהגודל שונה לחלוטין, אחד במידה A והשני במידה D. ישנה גם לעיתים בעייתיות של פטמה אחת מוגדלת לעומת השנייה. בפגישת הייעוץ ד”ר בן שושן מאבחן את בעיית האסימטריה, התפיסה המקצועית שלו, היא ליצור עבור כל מטופלת מראה טבעי והרמוני בשד בהתאמה. ד”ר בן שושן מתאים וממליץ על ניתוח החזה הנדרש למבנה הגוף ולאישיותה של הלקוחה ומתבצע תיאום ציפיות והבהרת כל המידע הנדרש.

חזה טובולרי (חזה צינורי)

שד טובולרי המכונה גם חזה צינורי הנה בעיה מלידה שבאה לידי ביטוי אצל נערות כבר בגיל ההתבגרות בד”כ התוצאה הנה מראה שד  צינורי, שיכול להיות בצד אחד של החזה בלבד או בשני צדדים ואז נגרמת חוסר סימטריה.  מדובר בבעיה מולדת הגורמת להתפתחות שד  בלתי תקינה. כתוצאה מרקמת חיבור מיותרת הנמצאת במרכז השד. רקמה זו מצמצמת את התפתחות השד ומאפשרת לו להתפתח בצורת צינור. שד טבולרי גורם לחוסר ביטחון, מבוכה ופגיעה בדימוי הגוף כבר מגיל ההתבגרות. הטיפולים האפשריים במצבים של חזה טובולרי הם: הגדלת חזה, מתיחת רקמות השד, הזרקת שומן לשד, הרמת חזה, הגדלה והרמת חזה.

ניתוח חזה לשחזור שד

ניתוח חזה לשחזור שד מיועד לנשים שחלו בסרטן השד ובמסגרת הטיפול במחלת הסרטן עברו כריתה מלאה או חלקית של השד ששאירה חוסר ברקמה, חסר שד, שד קטן יותר או אסימטריה בין השדיים. מטרת הניתוח הכירורגי להחזיר לשד את הנפח הצורה הטבעית בדומה לשד המקורי, תוך שמירה על אסימטריה של השדיים. שחזור השד נעשה בדרך כלל לאחר ההחלמה מכריתת השד וסיום טיפולי ההקרנות והכימותרפיה. ניתוחים כירורגים לשחזור החזה מתחלקים לניתוחים שהשתל לניתוח השד נלקח מהרקמות של האישה המנותחת בדרך כלל מהבטן או הגב, וניתוחים כירורגים לשחזור שד כאשר השתל לשד הנו חיצוני. ישנם שחזורי שד הכוללים: כריתה מניעתית עקב מחלת הסרטן, שחזור שד  אונקופלסטי, שחזור שד על ידי הזרקת שומן, שחזור שד על ידי מותחן או שתל קבוע, שחזור שד היברידי.ניתוח כירורגי לשחזור שד נערך על ידי  מנתח כירורג פלסטי מומחה בהרדמה כללית.

ייעוץ ניתוח חזה על ידי ד”ר אבנר בן שושן 

כל אישה המעוניינת לעבור ניתוח חזה, מוזמנת לפגישת יעוץ אצל ד”ר בן שושן אבנר, אשר דן עם המטופלת על הרצונות והציפיות שלה מניתוח החזה. הרופא בודק את המטופלת ומסביר מהו התהליך שהיא צפויה לעבור בניתוח החזה ואיזו תוצאה תקבל. לפני הניתוח ד”ר בן שושן אבנר משוחח עם האישה ונותן  את כל המידע על ההצלחה והסיכונים האפשריים בניתוח החזה ספציפית למטופלת. כמו כן הרופא  נותן מידע מפורט אודות השיטה ומהלך הניתוח, הבדיקות לפני הניתוח מהלך ההחלמה וזאת על מנת להעניק לאישה ביטחון מקסימלי בדרך לחזה המושלם. בכל מקרה הניתוח מבוצע לנערות מעל גיל  רק לאחר 18 שהשד סיים להתפתח. כמו כן מומלץ לערוך את הניתוח לאחר שהסתיים פרק הלידות בחיי האישה.

Call Now Buttonהתקשר עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן