Fr  צור קשר – Whatsapp  – 072-3304932

ניתוח מתיחת ירכיים

מדוע יש צורך בניתוח מתיחת ירכיים?

ניתוח לעיצוב ומתיחת ירכיים (thigh lift) בלעז הוא ניתוח שנועד להסרה של עודפי עור מיותרים מאזור הירכיים והידוק של העור הנותר. הירכיים בתהליך ההזדקנות  מאבדות מהחיטוב שלהם עם השנים, ניתוח מתיחת ירכיים הינו פתרון נהדר כאשר לקוחות מעוניינים להיפטר מעודפי העור והשומן אחר ירידה משמעותית במשקל, בעקבות שינויי הגיל  כאשר העור מאבד מגמישותו והופך לרפוי. שינויים אלו יחד עם כוח המשיכה גורמים לכך שבחלק הפנימי של הירכיים נוצרים קפלי עור רפויים לא אסטטיים. בנוסף לכך, קפלים אלו יכולים גם להוות בעיה בריאותית, כאשר הם משתפשפים זה בזה בעת הליכה או ישיבה ממושכת והקפלים מפריעים בהליכה וגורמים לשפשפת ופטרת בעור. כמו כן  עשויה להתפתח צלוליט מתפתח בעיקר בירך האחורית ובישבנים. למרות רתיעה מובנת מפני צלקות הניתוח למתיחת ירכיים, ניתוח לעיצוב ירכיים הינו מאד יעיל, בדרך כלל ניתן לרדת במידת היקף אחת עד שתיים לאחר הניתוח, אחוזי ההצלחה בניתוח לעיצוב ירכיים גבוהים מאד ותוצאותיהם נשמרות כל עוד נשמר המשקל.

ניתוח מתיחת ירכיים

למי מתאים ניתוח מתיחת ירכיים?

ניתוח מתיחת ירכיים מתאים לנשים וגברים מגיל 18 ומעלה בעלי  עודפי עור ושומן באזור הירכיים אך ללא עודף משקל מסוכן. הניתוח מתאים לאנשים שירדו  במשקל טרם הניתוח למשקל הרצוי ובמצבים בהם העור מאבד מהגמישות שלו כתוצאה מהעלייה בגיל. המעומדים לניתוח מתיחת ירכיים, נדרשים להיות במשקל יציב  לפחות שלושה חודשים לפני הניתוח למתיחת ירכיים. חשוב לדעת שלאחר ניתוח מתיחת ירכיים, כל שינוי במשקל מעל 5 ק”ג יוכל לשנות את צורת הירכיים. ירידה דרסטית במשקל עלולה לשבש את ספיגת החמורים החיוניים בגוף ולהפריע לריפוי אחר ניתוח מתיחת ירכיים. על כן חשוב לבדוק שנשים וגברים אשר ירדו  לקראת הניתוח למתיחת ירכיים שהם מוכנים לניתוח מבחינת הערכים של חלבוני הגוף, ויטמינים ויתר חומרי הבניה החיוניים לבריאות. ניתוח מתיחת ירכיים  איננו  נערך לנשים וגברים בעלי משקל משמעותי עודף. במצב זה הסיכון  בניתוח מתיחת ירכיים עולה מאד. החשש הנו לבעיות נשימתיות אחר הניתוח, קרישי דם בוורידי הרגליים, פתיחת חתכי ניתוח, זיהומים וריפוי איטי מאד.

מה כולל תהליך הייעוץ של ניתוח מתיחת הירכיים?

בפגישת הייעוץ, לאחר בדיקה רפואית מדוקדקת והתאמת סוג הניתוח למתיחת ירכיים, ד”ר בן שושן אבנר, יקדיש לכם זמן,  יקשיב לרצונות ולציפיות שלכם, יערוך לכם בדיקה רפואית מקיפה, יבדוק בין השאר את משקלכם מול הגובה והיחס ביניהם. כל זאת בכדי לוודא כי אינכם במשקל יתר שאינו מתאים לניתוח עיצוב ירכיים. כמו-כן תיבדק צורת הירכיים, עודפי עור ושומן קיימים ומיקומם. לפי בדיקות הדם העדכניות ד”ר בן שושן  אבנר יוודא כי לא קיים חסר בחומרי בניה בגוף או אנמיה העלולים להפריע למהלך הריפוי לאחר הניתוח עיצוב הירכיים. כמו כן המנתח הפלסטי יפרט  בפני המטופל את מהלך הניתוח לעיצוב ירכיים, מהלך ההחלמה, התוצאה הצפויה וכן את הסיכונים והסיבוכים האפשריים כתוצאה מהניתוח.

איך ניתן להגדיל את הבטיחות בניתוח מתיחת הירכיים?

בפגישת הייעוץ  הרפואי עם המנתח הפלסטי  לאחר התאמת סוג הניתוח לעיצוב ירכיים, יפרט הרופא המנתח הפלסטי את מהלך הניתוח למתיחת ירכיים, ההחלמה, התוצאה הצפויה וכן את הסיכונים והסיבוכים האפשריים של הניתוח. כדי להפחית את הסיכונים ככל הניתן מהניתוח למתיחת ירכיים, חשוב לתת לרופא המנתח הפלסטי את כל המידע הרפואי אודותיך – כך שיוכל לתת תשומת לב נכונה ונאותה לכל סיבוך אפשרי. חשוב לדעת – שעישון סיגריות מגדיל את הסיכון לסיבוכי ההרדמה. לפני הניתוח למתיחת ירכיים, נהוג לבקש הפסקת עישון מלאה של כ-3 שבועות עד חודש לפחות לפני ואחרי כל ניתוח אסתטי.

אילו סוגי ניתוחי מתיחת ירכיים קיימים?

ניתוח מתיחת ירכיים ניתן לבצע בשתי שיטות ניתוחיות התלויות בכמות עודפי העור ומיקומם.

שיטה הראשונה לניתוח מתיחת ירכיים

נערכת אצל מטופלים שסובלים מעודפי העור שאינם גדולים ושמתרכזים בעיקר באזור פנים הירך, יבוצע הניתוח באמצעות צלקת רוחבית באזור המפשעה בלבד וכן לרוחב כל הירך בצורת .T החתך של הניתוח מוסווה היטב בפנים הירך ואינו נראה לעין גם כאשר לובשים מכנסונים קצרים.

שיטה השנייה  לניתוח מתיחת ירכיים

שיטת ניתוח זו  למתיחת ירכיים, מיועדת לאנשים עם עודפי עור מרובים המקיפים את הירך ולכן דרוש ניתוח לעיצוב ירכיים היקפי המחייב חתך גם לאורך פנים הירך, דהיינו צלקת אנכית ולא רק בקרבת המפשעה. חתך הניתוח מתחיל לרוחב הירך קרוב למפשעה, ולאחר מכן יורד בקו אנכי בפנים הירך עד לקו הברך בצורת ,“L” עקב מיקומו החתך מוסווה היטב. יתרונה היחסי של שיטה זו למתיחת ירך, יחסית לשיטת מתיחת הירך הקלאסית הוא הצלקת הקצרה יותר. שיטת ניתוח זו  למתיחת ירכיים, מאפשרת עיצוב טוב והדוק יותר של הירך לכל אורכה. אלו ניתוחים מורכבים יותר ולרוב נמשכים זמן ארוך יותר בהשוואה לסוג הניתוח הראשון.

איך בוחרים את המנתח הפלסטי שלך לניתוח מתיחת ירכיים?

ניתוחים למתיחת ירכיים  דורשים ידע ומומחיות של רופא כירורג מומחה בפלסטיקה גם יחד, מדובר בתחום התמחות רפואי. מומלץ לנשים וגברים לבחור במנתח מומחה לכירורגיה פלסטית עם ניסיון רב של מטופלות רבות שעברו ניתוחים אלו של מתיחת ירכיים. מומלץ לבחור רופא מנתח פלסטי  שמומחה בכל השיטות והטכניקות החדשניות שקיימות לניתוח מתיחת ירכיים, שלמד רפואה בבית ספר בעל שם ומתעדכן בבתי חולים בארץ ובעולם ובאמצעות כנסים רפואיים בתחום ברחבי העולם. מומלץ לבחור מנתח פלסטי העובד באחד מבתי החולים או קופות החולים בארץ ושהינו חבר באיגוד הפלסטיקאים בארץ. חשוב לבחור ברופא כירורג פלסטי הנותן שרות למטופלת משלב היעוץ הראשוני, התאמת ניתוח מתיחת ירכיים, וליווי של המנתח האסתטי והמרפאה לפני הניתוח בזמן הניתוח למתיחת ירכיים ולאחריו. מומלץ לבחור רופא כירורג פלסטי  העורך ביקורות רפואיות ומלווה בהנחיות וטלפונים שוטפים במהלך ההחלמה מניתוח מתיחת ירכיים עד שהמטופלת מרגישה שחזרה לעצמה. כל זאת במטרה ליצור מראה אסתטי, רענן וצעיר  בשילוב עם מהלך כירורגי מקצועי המאפשר מראה פנים יפה הרבה יותר.

מה הן ההנחיות הרפואיות לפני הניתוח הפלסטי לעיצוב ירכיים?

ניתוח לעיצוב ירכיים מצריך מהמטופל לערוך בדיקות דם מתאימות וכן נדרשות בהתאם להנחיית הרופא המנתח הפלסטי, בדיקות נוספות כדוגמת בדיקות דם, צילום חזה, אק”ג, בדיקת לחץ דם. אנשים המועמדים לניתוח עיצוב ירכיים צריכים  להפסיק לעשן מינימום חודש ימים  לפני הניתוח הפלסטי לעיצוב ירכיים. העישון גורם תהליך איטי יותר של  ריפוי הפצע הניתוחי והעלמות הצלקות.  כמו כן העישון מעלה את השכיחות לסיבוכים הקשורים בהרדמה. מעבר לבדיקת הרופא המנתח הפלסטי, לפני הניתוח לעיצוב ירכיים, תיפגשו לפגישת יעוץ רפואי נוספת עם הרופא המרדים. ביום הניתוח לעיצוב ירכיים, יש להיות בצום מאכילה ושתייה כשש שעות לפני תחילת הניתוח הפלסטי, בהתאם להנחיותיו של הרופא המרדים. בנוסף יינתנו הנחיות ייחודיות בהתאם לגיל ולמצב הרפואי של המטופל העובר ניתוח לעיצוב ירכיים. אין לשתות מים במהלך 6 שעות לפני הניתוח לעיצוב ירכיים. יש להגיע לניתוח הפלסטי לאחר רחצה יסודית עם סבון אנטיספטי ערב לפני הניתוח וביום הניתוח הפלסטי לעיצוב ירכיים. כמו כן לפני הניתוח נבקש מהמטופלים לרכוש בגד אלסטי לתקופת ההחלמה שלאחר הניתוח., במטרה למנוע תזוזה של הירכיים והיווצרות בצקת.

כיצד ניתוח עיצוב ירכיים מתבצע בפועל?

ניתוח לעיצוב ירכיים מבוצע לרוב בהרדמה כללית, הניתוח למתיחת ירכיים עורך כשעתיים וחצי עד שלוש שעות בהתאם לכמות הרקמה והשומן שיש להסיר בניתוח עיצוב ירכיים. במידה והמטופלים מעוניינים בכך, ובכפוף לקריטריונים רפואיים, ניתן לעיתים בצע ניתוח עיצוב ירכיים, גם בהרדמה אזורית של פלג הגוף התחתון ובשילוב עם טשטוש. במהלך ניתוח לחיטוב ירכיים יעבור המנותח הסרת עודפי עור ושומן ביחד, תוך שאיבת מוקדים נוספים עם עודפי שומן. בסוף הניתוח  מתקבלות ירכיים מעוצבות, בעלות היקף צר יותר וללא עודפי עור. בשלב ראשון  טרם הניתוח המנתח הפלסטי  מסמן את קווי החתך המתוכננים בירכיים תוך שכיבת המטופלים על הגב. לאחר מכן המנתח הפלסטי עורך אימות של הסימון בעמידה. באם המנתח הפלסטי מוצא כי  יש צורך בשאיבת שומן נלווית לאזור הירכיים, המנתח הפלסטי יסמן את המקום שצריך לשאוב בו את השומן מאזור הירכיים של המטופל, בהמשך המנתח הפלסטי מסיר  את עודפי העור והרקמה. לאחר הסרת העור המנתח סוגר את חתך הניתוח בתפרים נספגים. לקראת סיום הניתוח מוחדר לפי צורך נקז בקוטר 4 מ”מ אל חלל הניתוח לכל צד שמנותח, לניקוז הפרשות ומניעת בצקת. נקזים אלה יושארו למספר ימים לפחות, עד לירידת ההפרשה.

בסוף הניתוח למתיחת ירכיים מולבש המנותח בבגד אלסטי מיוחד אותו יתבקש לרכוש לפני הניתוח. מטרתו של בגד זה היא הפחתה של הבצקת,  הפחתת שטפי הדם הקטנים המקומיים והנפיחות, המופיעים בדרך כלל בימים הראשונים שלאחר הניתוח. בגד זה, למרות חוסר הנוחות בלבישתו, מסייע גם בעיצוב התוצאה הסופית של הירכיים ומפחית כאב. לעתים, על פי שיקולים רפואיים, יש צורך בהשארת הנקזים שיפנו הפרשת דם ונוזלים מאזור הניתוח לעיצוב ירכיים. הפצע הניתוחי נתפר  על ידי הכירורג, באמצעות תפרים פנימיים הנמסים מעצמם כך שאין צורך בהוצאת תפרים. בדרך כלל ניתוח מתיחת ירכיים מחייב השארות ללילה בבית החולים לצורך השגחה רפואית.

הנחיות רפואיות לאחר ניתוח עיצוב ירכיים?

לאחר ניתוח מתיחת ירכיים שוהה המטופל כשעה עד שעתיים במחלקת ההתאוששות, כדי לוודא התעוררות איטית ובטוחה מההרדמה. לאחר ההתאוששות המנותחים מועברים  להשגחה בבית החולים שנמשכת עד יממה, כאשר השחרור מבית החולים הוא לרוב ביום שלאחר הניתוח. במהלך תקופת ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת ירכיים, קיימים כאבים שייתכן ויגבילו את תנועת הירכיים. יתכנו שטפי דם עוריים, בצקות, נפיחויות ושינויי תחושה בעור הירכיים. במידת הצורך ייתן המנתח הפלסטי מרשם למשככי כאבים מתאימים. המנותח יוזמן לקליניקה של המנתח הפלסטי לאחר מספר ימים, לבדיקה והסרת הנקזים במידה והושארו נקזים בפצעי הניתוח למתיחת ירכיים. עם סיום הניתוח המטופלים לובשים מחוך מיוחד המצוי בשימוש גם עבור שאיבת שומן לשבועיים ואנו מבקשים לא  להסירם גם במקלחת. מחוך זה נועד למניעת הצטברות נוזלים. בכל מחוך קיימים פתחים מיוחדים לכל הקשור בצרכי הגוף.

כשבוע שלאחר הניתוח ד”ר בן שושן אבנר מזמן את המנותחים לביקורת נוספות בקליניקה הרפואית במידה והתגלו אצלכם עוד לפני הביקורת סימנים מדאיגים – כמו הפרשה, דימום, נפיחות, חום מעל 38 מעלות, כאב עז, תחושה כללית רעה או כל סימן פתאומי ודרמטי אחר. יש לדווח עליהם באופן מידי ובכל עת לד”ר בן שושן אבנר. כל מטופל יקבל את מספר טלפון נייד אליו הוא מוזמן לפנות 24/7, בכל שעה משעות היממה, עם כל סימן רפואי שמדאיג אותו, ומטריד אותו, וזאת בכדי להגדיל את בטיחות ניתוח עיצוב ירכיים, סיכויי ההצלחה שלו ושביעות רצונו ככל האפשר.

ריפוי מלא של חתכי הניתוח לעיצוב ירכיים יכול לקחת מספר שבועות, כאשר בכל מקרה תהיינה צלקות. לאחר ניתוח מתיחת ירכיים ישנן צלקות, אך לרוב הן ממוקמות במיקום נסתר במפשעות או בקפלי הישבן. למנותחים שיש צורך להסיר עור רב בזמן ניתוח עיצוב ירכיים, ישנן צלקות נוספות גם לאורך הירך הפנימית. בדרך כלל אין מה לדאוג והצלקות נרפאות כראוי, הן מתבהרות עם הזמן. לרוב לאחר כחצי שנה עד שנה הצלקות לאחר הניתוח הופכות לשטוחות ודהויות, ואינן נראות. צורת הירכיים הסופית תראה לאחר מספר חודשים הסיבה לכך הנה שרקמת הירכיים מצויה בתהליכי ריפוי ובניה מתמשכים, התייצבותה אורכת זמן רב ועקב מתיחת עור הירכיים כלפי מעלה פועלים עליו כוחות מנוגדים.

הנחיות לפעילות גופנית לאחר ניתוח למתיחת ירכיים?

מומלץ להימנע ממאמצים במשך כשבועיים, אך בכדי למנוע היווצרות קרישי-דם בוורידי הרגליים, חשוב גם להימנע משכיבה ממושכת ללא תנועה למעט בשינה. אפשר להתקלח כ- 24 שעות לאחר הניתוח עיצוב ירכיים במים פושרים. המטופל יכול לחזור לפעילות מתונה כבר מספר ימים לאחר ניתוח מתיחת ירכיים. רצוי להימנע מפעילות גופנית מאומצת בחודשיים שלאחר הניתוח, אך אין מניעה מביצוע פעילות מתונה כגון הליכה או טיפוס על מדרגות.

ד”ר בן שושן אבנר – מומחה לניתוחי למתיחת ירכיים

ד”ר אבנר בן שושן אבנר מנתח פלסטי בכיר מומחה בעל שם עולמי בישראל ובצרפת, מומחה לכירורגיה כללית, כירורגיה פלסטית ואסתטית ומיקרו כירורגיה, מומחה בניתוחי עיצוב ירכיים במגוון רחב של ניתוחים פלסטיים לרבות ניתוח שאיבת שומן במקומות שונים בגוף ועיצוב הגוף. ד”ר  בו שושן אבנר בעל ניסיון רב ביצע אלפי ניתוחים כירורגים. מדובר בפלסטיקאי מקצועי  מהשורה הראשונה. ד”ר בן שושן החל לימודיו הרפואיים  בפקולטה לרפואה שבצרפת וסיים תואר ברפואה ומיקרו כירורגיה, והוא חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. כבר בגיל 29 הפך ד”ר בן שושן אבנר למומחה בתחום הכירורגיה הפלסטית והמשחזרת. ד”ר בן שושן אבנר ניתח אלפי מטופלים לרבות ניתוחי שאיבת שומן ועיצוב הגוף ברמת מקצועיות ורמת שרות גבוהה. בשנת 2003 ד”ר בן שושן אבנר פתח מרפאה פרטית בארץ ברמת אביב ובהמשך פתח סניפים נוספים באשדוד ורעננה. במרפאות הפלסטיות מטופלות ומנותחות אלפי לקוחות מרוצים  בליווי מקצועי, יחס אישי ושרות אדיב.

Call Now Buttonהתקשר עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן