Fr  צור קשר – Whatsapp  – 072-3304932

ניתוח עיצוב זרועות

נראות וחיטוב הגוף הנם משמעותיים לנשים  וגברים רבים. נראות הזרועות חשובה במיוחד במדינה כמו ישראל בה הקיץ ארוך ומזג האוויר חם ברוב עונות השנה ומצריך לבוש קיצי. ניתוח מתיחת זרועות הוא הפתרון הטוב ביותר כדי להסיר עודפי עור ושומן לעצוב את  הזרועות, לאחר ירידה משמעותית במשקל, עקב הגיל או במצבים אחרים הגורמים לזרועות להיות מגושמות. ניתוחים  אלה מאד אפקטיביים, בדרך כלל ניתן לרדת במידה של אחת ושתיים בהיקף  הזרועות.

למי מתאים ניתוח עיצוב זרועות?

ניתוח לעיצוב ומתיחת זרועות מיועד לנשים וגברים שסובלים מדלדול העור של הזרועות. עודפי העור בזרועות נגרמים מסיבות שונות בין השאר, בשל השפעות הגיל, לאחר ירידה דרסטית במשקל, או מסיבות תורשתיות. אין הגבלת גיל לביצוע ניתוח לעיצוב זרועות. ניתוח מתיחת זרועות מתאים לבעלי עודפי עור ושומן במקומות אלה וללא עודף משקל מסוכן, מגיל 18 ומעלה.

כיצד נערך תהליך הייעוץ של ניתוח מתיחת זרועות?

בייעוץ הרפואי לפני ניתוח עיצוב זרועות. המנתח הפלסטי בודק את הזרועות, את עודפי העור והשומן הקיימים ואת מיקומם. המנתח הפלסטי  יבדוק את המשקל של המטופלים מול הגובה והיחס ביניהם, בכדי לוודא כי אינם במשקל יתר. לפי בדיקות הדם העדכניות שערך המטופל, המנתח הפלסטי בודק שלא קיים אצל המטופלים חסר בחומרי בניה בגוף או אנמיה העלולים להפריע למהלך הריפוי אחר הניתוח למתיחת זרועות. חשוב לדעת שיש לרדת לפני הניתוח למתיחת זרועות למשקל רצוי ויציב לפחות שלושה חודשים, לפני הניתוח, כמו כן כל שינוי במשקל לאחר הניתוח מעל 5 ק”ג יוכל לשנות את צורת הזרועות.  

בפגישת הייעוץ הרפואי, לאחר התאמת סוג הניתוח לעיצוב זרועות, יפרט הרופא המנתח הפלסטי את מהלך הניתוח, ההחלמה, התוצאה הצפויה וכן את הסיכונים והסיבוכים האפשריים של ניתוח עיצוב זרועות. הסיכונים והסיבוכים עלולים לכלול- דימום, זיהום, פגיעה עצבית (ירידה בתחושה), והצטלקות. חשוב שמטופל ישתף את המנתח הפלסטי במקסימום האינפורמציה הרפואית על עצמו. כך שהמנתח הפלסטי יידע לתת תשומת לב נכונה ונאותה לכל סיבוך אפשרי, על פי נתוניו הרפואיים. חשוב לציין שעישון סיגריות מגדיל את הסיכון לסיבוכי ההרדמה והניתוח, ונהוג לבקש הפסקת עישון מלאה של כ-3 שבועות לפחות לפני ואחרי כל ניתוח עיצוב זרועות.

אילו סוגי ניתוחי מתיחת זרועות קיימים?

ניתוח עיצוב זרועות מבטיח הסרה מקסימלית של החלק המדולדל של הזרוע. ניתן לבצע ניתוח למתיחת זרועות באמצעות שני סוגים של חתכים. סוג החתך יקבע בהתאם למצבו של כל מטופל, ולרמת עיצוב הזרוע  שהמטופלת מעוניינת. ניתוח עיצוב הזרועות במצבים בהם כמות עודפי העור אינה גדולה או במצבים בהם העודפים מרוכזים בעיקר בחלק הזרוע העליון ניתן לבצע באמצעות שילוב של שאיבת שומן מהזרוע והסרת עודפי העור באמצעות צלקת הממוקמת בתוך בית השחי. כאשר כמות עודפי העור גדולה, הטיפול בעודפים נעשית באמצעות צלקת הנמשכת לאורך החלק הפנימי של הזרוע ולפעמים אף נמשכת לצידי החזה העליון. ניתן לשלב במהלך הניתוח למתיחת זרועות גם שאיבת שומן לעיצוב היקפי. חשוב לדעת שתוצאות ניתוח מתיחת הזרועות נשמר כל עוד המשקל הנוכחי של המטופלים נשאר יציב.

מה הן ההנחיות הרפואיות לפני ניתוח עיצוב זרועות?

כל ניתוח לרבות ניתוח מתיחת זרועות, מצריך מהמטופל לערוך בדיקות דם מתאימות, וכן נדרשות בדיקות נוספות כדוגמת צילום חזה וא.ק.ג. – בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי של המטופל. על מנת לצמצם את הסיכון ולהגביר את הבטיחות, נדרש המטופל לבצע בדיקת טרום הרדמה הנערכת על-ידי הרופא המרדים בבית החולים בו יתבצע הניתוח. במקרים מסוימים ימליץ המנתח הפלסטי על רכישה מראש של חבישות או פרטי לבוש ספציפיים המתאימים לתקופת ההחלמה. כמו כן המטופל העומד לערוך ניתוח למתיחת זרועות, יתבקש להפסיק לעשן כ-3 שבועות לפחות לפני ואחרי ניתוח עיצוב זרועות.

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת זרועות בפועל?

טרום הניתוח המנתח הפלסטי עורך סימון של עודף העור להסרה, תוך פריסת הזרועות לצדדים. טרם הסרת העור המנתח הפלסטי שואב את רקמת השומן העמוקה במקום בכדי להימנע מפגיעה בדרכי הלימפה החיוניות לניקוז, כאשר מוקדי עודף שומן נוספים יישאבו לפי צורך. במהלך ביצוע הניתוח לעיצוב הזרועות,  נסגר חתך הניתוח בתפרים נספגים (חיצים לבנים). בדרך כלל אין צורך בנקז, ומספיקה חבישה אלסטית טובה למשך שבוע. ניתוח לעיצוב זרועות אורך כשעתיים, ומבוצע תחת הרדמה כללית. כאמור, סוג ואורך החתך ייקבע בהתאם למצבו הפיזי של המטופל, להעדפותיו ולהמלצת הרופא המנתח.

מה קורה לאחר ניתוח עיצוב זרועות?

כדי לוודא התעוררות איטית ובטוחה שוהה המטופל כשעה עד שעתיים במחלקת ההתאוששות ולאחר מכן מועבר להשגחה בבית החולים .ברוב המקרים לאחר הניתוח לעיצוב זרועות ילבש המטופל בגד אלסטי מיוחד אותו ירכוש מראש. מטרתו של הבגד האלסטי היא להפחית את הבצקת, שטפי דם קטנים מקומיים ונפיחות, המופיעים לרוב בימים הראשונים שלאחר הניתוח לעיצוב זרועות. בגד אלסטי זה, למרות חוסר הנוחות שבלבישתו, מסייע גם בעיצוב התוצאה הסופית של הניתוח ומפחית כאב. במקרים מסוימים, על פי שיקולים רפואיים, יש צורך בהשארת נקזים שיפנו הפרשת דם ונוזלים מאזור הניתוח.

מהו תהליך ההחלמה לאחר מתיחת זרועות?

במהלך שבוע-שבועיים אחר הניתוח לעיצוב זרועות יש כאבים שייתכן ויגבילו את תנועת הזרועות של המטופל. נוצרים שטפי דם עוריים, בצקות, נפיחויות ושינויי תחושה בעור. לפיכך, מומלץ להימנע ממאמצים לשבוע-שבועיים לאחר הניתוח לעיצוב זרועות. ריפוי מלא של חתכי הניתוח לעיצוב הזרועות יכול לקחת מספר שבועות, ובכל מקרה תהיינה צלקות. אלה יכולות להיות מעובות ו/או רחבות עקב מתח העור במקום. הבעיה העיקרית בניתוח למתיחת הזרועות הנה, שבעוד שניתן ללכת במכנסיים או שמלה ולהסתיר קיום צלקות ניתוח אחר כגון מתיחת ירכיים, הרי שלא ניתן להסתיר את צלקות הניתוח בפנים הזרועות בקיץ, בחולצה קצרה. במהלך תקופת ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת זרועות יש  כאבים שייתכן ויגבילו את תנועת הזרועות, שטפי דם עוריים, בצקות, נפיחויות ושינויי תחושה בזרועות.

ד”ר בן שושן אבנר- מנתח פלסטי לעיצוב זרועות

ד”ר אבנר בן שושן אבנר מנתח פלסטי בכיר מומחה, מנתח בעל שם באירופה ובישראל, מומחה לכירורגיה כללית, כירורגיה פלסטית ואסתטית ומיקרו כירורגיה ומומחה במגוון רחב של ניתוחים פלסטיים לרבות ניתוח למתיחת הזרועות. ד”ר אבנר בן שושן מומחה בעל  של שנים רבות, ערך  אלפי ניתוחים בתחום הכרורגיה הפלסטית.

Call Now Buttonהתקשר עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן